Do Slovana sa vracia Roman Kukumberg

HC SLOVAN Bratislava doplnil na súpisku pred ukončením transferového obdobia svojho odchovanca, stále iba 18-ročného útočníka a reprezentanta do 20 rokov Romana Kukumberga ml.

Syn jednej z legiend novodobej histórie Slovana odohral túto sezónu v zámorskej juniorskej súťaži OHL v tíme Sarnia Sting. Nastúpil do 24 zápasov s bilanciou 4G + 6A. Keďže jeho tím už nemá šancu na postup do vyraďovacej fázy súťaže, dohodol sa so svojím materským klubom na pokračovaní sezóny v belasom drese.

Na prelome rokov bol členom reprezentácie Slovenska do 20 rokov na juniorskom šampionáte v Göteborgu. Z pôvodnej pozície zdravého náhradníka naskočil po zranení Alexa Šoteka do troch zápasov vo štvrtom útoku.

Vlani stihol odohrať celkom 64 zápasov až v štyroch rôznych tímoch Slovana. Dorastu pomohol získať majstrovský titul, v Modrých krídlach Slovan mal v 33 zápasoch na svojom konte 11 bodov a v A mužstve Slovana odohral 24 zápasov s bilanciou 1+1, vrátane celej štvrťfinálovej série playoff proti Michalovciam, v ktorej patril medzi najlepších hráčov Slovana.

Na záver vlaňajšej sezóny sa ešte zúčastnil na MS do 18 rokov vo Švajčiarsku, na ktorých nastúpil do všetkých siedmich zápasov (1G+3A).

Roman Kukumberg ako ročník narodenia 2005 môže nastupovať v základnej zostave A mužstva ako jeden z dvoch mladých hráčov (2004/2005) a po ťažkom zranení Patrika Masnicu, ktoré ho vyradilo do konca sezóny, môže byť dôležitým variantom zostavy trénerov Oremusa a Kmeča.


Časopis Powerplay

03/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 03 sa dočítate:

  • Profil Mareka Korenčika: V Slovane mi opäť začal chutiť hokej
  • Predstavujeme švédskeho obrancu Jonasa Ahnelöva
  • Martin Štrbák hodnotí svetový šampionát juniorov v Göteborgu
  • Slovanisti vo svete: Milan Bartovič