Do Slovana prichádza člen širšieho repre kádra Boris Brincko

HC SLOVAN Bratislava získal do svojich obranných radov člena širšieho reprezentačného kádra Slovenska Borisa Brincka.

Boris Brincko (nar. 13. apríla 1999, Poprad) bude v novej sezóne ďalším odchovancom popradského hokeja v belasom drese. Najvyššiu slovenskú súťaž okúsil už ako 19-ročný v rodnom Poprade, neskôr pôsobil v projekte slovenskej reprezentácie do 20 rokov. O rok neskôr sa vydal do hokejovo exotického mesta Nice na francúzskej Riviére, kde v tom čase hrala početná slovenská enkláva na čele s trénermi Šutorom a Babkom a hráčmi ako Hrehorčák, Deyl alebo Heizer.

Napokon z toho bolo trojročné angažmán, počas ktorého Brincko odohral 106 zápasov v najvyššej francúzskej súťaži Ligue Magnus. Pôsobenie pri Stredozemnom mori mu zrejme pomohlo, pretože po návrate do Popradu v lete 2022 sa okamžite stal pevnou súčasťou defenzívy "kamzíkov". V ostatných dvoch sezónach nastúpil do 92 zápasov extraligy, v ktorých zaznamenal 17 bodov za 5 gólov a 12 asistencií.

Výkonnostný progres Borisa Brincka si všimli aj zostavovatelia reprezentačného výberu na čele s Craigom Ramsayom. V uplynulej sezóne odohral až 8 prípravných zápasov v najcennejšom drese, z toho dva vo februárovom termíne proti Nemecku a zvyšných šesť v príprave na svetový šampionát v Česku. Zo záverečnej prípravy na majstrovstvá sveta vypadol až po tom, ako prišli obrancovia z NHL a českej ligy.

Športový riaditeľ HC SLOVAN Rostislav Dočekal takto charakterizoval novú akvizíciu obrany: "Boris je vysoký, dobre stavaný obranca, ktorý sa vyznačuje solídnou dôraznou hrou. Presne o takýto typ hráča sme chceli posilniť našu defenzívu. Navyše je v optimálnom hokejovom veku s potenciálom ďalej sa zlepšovať a výkonnostne rásť. Nespochybniteľný progres zaznamenal už vlani, keď sa z rezervného tímu postupne prepracoval medzi stabilných bekov Popradu a svoje si odohral aj za reprezentáciu v príprave. Tešíme sa na spoluprácu s ním a veríme, že sa zaradí medzi opory našich obranných radov."

Boris Brincko ozrejmil bližšie okolnosti svojho príchodu do Bratislavy: ,,V Poprade mi po vlaňajšej sezóne končila zmluva. Je pravda, že som dostal ponuku zostať, ale do toho prišiel Slovan, ktorý ma oslovil. Po nejakom čase sme sa dohodli na podmienkach spolupráce a rozhodol som sa prikývnuť Slovanu. Je to jeden z najväčších klubov na Slovensku. Má úžasnú históriu, takže keď Vás osloví takýto klub, tak nie je o čom. Chcel som to skúsiť. Verím, že som urobil dobré rozhodnutie a moje pôsobenie v Slovane bude prospešné pre klub i pre mňa osobne."


Časopis Powerplay

05/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Profil Denisa Godlu: Minister obrany z kráľovského mesta
  • Predstavujeme: Európska premiéra Patricka Holwaya
  • Rozhovor s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Počas výluky priali hviezdy Slovanu
  • Slovanisti vo svete: Rok Tičar