Do bránky dnes premiérovo Samo Baroš

Slovan nastúpi dnes v Prešove v takmer identickej zostave ako v zápase ligy majstrov proti Rapperswil-Jona Lakers. Podstatná zmena prichádza v bránkovisku.

Do brány sa v dnešnom stretnutí po prvý raz v sezóne postaví odchovanec Slovana Samuel Baroš. Nebude to však jeho prvý ligový zápas v sezóne, Samo už odchytal dva zápasy v Tipos SHL za slovanistickú rezervu Modré krídla Slovan. V oboch podal spoľahlivý výkon, inkasoval v priemere iba 1,5 gólu na zápas a má výbornú úspešnosť zákrokov na úrovni 95,45 %. Veríme, že sa mu budu podobne dariť aj dnes o úroveň vyššie v Prešove. Kryť chrbát mu bude Jared Coreau. Ďalší náš gólman Samuel Hlavaj od zápasu v Spišskej Novej Vsi laboruje na problémy s trieslami a zatiaľ to nevyzerá na návrat do bránky.

Po zápase voľna, ktorý od trénerov dostal náš kapitán Michal Sersen v zápase proti Rapperswilu, sa dnes vracia do zostavy a postaví sa do tretieho páru k Andrejovi Golianovi. Naopak, do zostavy sa dnes nedostal Daniel Gachulinec. Prvé dve formácie budú hrať v stabilnom zložení. Na poste siedmeho beka bude dnes znovu Patrik Maier.

Úplne identicky v porovnaní so stredajším zápasom ligy majstrov vyzerajú dnes všetky štyri útoky. V novom zložení sa darilo najmä prvej formácii, ktorá sa v lige majstrov postarala o všetky štyri góly, aj keď pri poslednom v hre bez brankára bola na ľade už kombinovaná presilovková formácia. Viac budeme čakať od druhého útoku. Centrom tretej formácie bude Jakub Minárik, krídla zostali bezo zmeny v podaní Tomáša Matouška a Adama Lukošíka. Štvrtý útok nastúpi v stabilnom zložení z posledných zápasov. Naďalej sa musíme zaobísť bez príspevku od dvoch elitných centrov - Rapuzziho a Kytnára, aj keď návrat druhého menovaného sa už pomaly blíži.

Predpokladaná zostava HC SLOVAN Bratislava:
Baroš (Coreau) - Ackered, Valach, Haščák, Zigo, Fominykh - Beňo, MacKenzie, Takáč, Harris, Pecararo - Sersen (C), Golian - Matoušek, Minárik, Lukošík - Maier, Török, Bezák, Šotek. Tréneri: Pardavý, Podkonický, Kapuš.