Dnes na ľade tabuľkového suseda zo Žiliny

V 20. kole TIPOS SHL sa predstavíme na ľade vlkov zo Žiliny.

Rozbehnuté Modré krídla dnes o 17:30 nastúpia na severe Slovenska proti tímu Vlci Žilina. Domácim sa v prebiehajúcom ročníku nedarí tak, ako by si tím s ambíciou postupu do najvyššej súťaže predstavoval. Momentálne sa nachádza na piatom mieste TIPOS SHL tabuľky, keď víťazné zápasy striedajú prehry.

V Žiline je najproduktívnejší hráč útočník Bruno Mráz (18bodov), ktorý v minulosti pôsobil aj v Slovane. Najlepším strelcom s desiatimi gólmi je krídlo prvého útoku Matej Macek. V bráne dostáva najväčší priestor Tomáš Tomek s 89,76% úspešnosťou zákrokov.

Modré krídla dokazujú, že v súťaži nie sú len do počtu. V posledných troch zápasoch dokázali zdolať Martin, Žiar nad Hronom a Brezno. Najproduktívnejším hráčom je Ján Petriska (20bodov), druhým je Miroslav Preisinger (18bodov). Doposiaľ najviac presných zásahov zaknihoval Dušan Klučiar (8). V bráne by mala nastúpiť opora z posledných zápasov Samuel Baroš, ktorého čísla ukazujú 95,10% úspešnosť zákrokov.

Zápas, ktorý začína o 17:30 môžete sledovať na NIKÉ TV.