Divoké výsledky reprezentačnej dvadsiatky

Počas uplynulého víkendu začala novú sezónu aj novo sa tvoriaca reprezentácia Slovenska do 20 rokov dvojzápasom s domácim Nemeckom v bavorskom meste Füssen. Slovan a Modré krídla mali v našom výbere bohaté zastúpenie.

V nominácii hlavného trénera Ivana Feneša na tento prípravný dvojzápas sa ocitlo až 6 kmeňových hráčov HC SLOVAN Bratislava - obrancovia Tomáš Královič a Luca Krakovský a útočníci Lucas Jendek, Maxim Mamonov, Patrik Masnica a Tomáš Dudáš. Okrem nich si proti nemeckým rovesníkom zahrali aj Roman Kukumberg, ktorého kariéra sa v novej sezóne bude odvíjať v zámorskej juniorke v tíme Sarnia Sting, a Alex Šotek, ktorý sa po dvoch sezónach v Slovane vracia do materského HK Poprad.

Príspevok Slovanistov do hry a výsledku reprezentácie bol citeľný predovšetkým v prvom zápase, ktorý Slováci po divokom priebehu vyhrali 7:6 po samostatných nájazdoch. Nová akvizícia z Martina Patrik Masnica (2005) sa blysol dvomi asistenciami a bol tiež autorom rozhodujúceho nájazdu. Dve prihrávky si pripísal aj Lucas Jendek (2004), gólom sa prezentoval obranca Luca Krakovský (2004), jednu prihrávku mal Maxim Mamonov (2004).

Druhý zápas našim hráčom vôbec nevyšiel, po nepochopiteľnom kolapse už v úvodnej tretine napokon odišli z Bavorska s debaklom 0:9. Aj v tomto zápase nastúpili všetci nominovaní hráči Slovana a Modrých krídiel.

Hráči sa už vrátili k svojim mužstvám a zapojili do hlavnej tréningovej fázy. Keďže všetko ide o hráčov, ktorí spĺňajú vekový limit juniorov, je pravdepodobné, že s niektorými z nich sa čoskoro stretneme aj v základnej zostave A mužstva. Každopádne každý z nich by si v ďalšej sezóne už mal zahrať seniorsky hokej minimálne v rezervnom tíme Modré krídla Slovan v Tipos SHL.


Časopis Powerplay

04/2023:

V najnovšom čísle POWERPLAY 04 sa dočítate:

  • Profil Andreja Goliana: Urastený obranca Slovanistom ďalšie dva roky
  • Predstavujeme Nikitu Scherbaka, najnovšiu posilu do útoku
  • Pamätné momenty: Hrdinstvo mužov s maskou
  • Belasá mládež pred vyvrcholením sezóny