Denis Godla pokračuje v Slovane

HC SLOVAN Bratislava si uplatnil opciu a podpísal s brankárom Denisom Godlom zmluvu na ďalšiu sezónu 2024/25.

Denis Godla prišiel do Slovana v závere októbra minulého roku. Vrátane playoff napokon odchytal 34 zápasov, z toho 19 víťazných. V základnej časti mal bilanciu 91,5 % úspešných zákrokov pri priemere inkasovaných gólov 2,72 na zápas. V štyroch štvrťfinálových playoff zápasoch proti Košiciam jeho úspešnosť klesla na 84,9 %.

Prakticky od svojho príchodu do klubu vytlačil z postu jednotky Jareda Coreaua, ktorý navyše laboroval so zranením a v závere prestupového obdobia požiadal o uvoľnenie spod kontraktu (do švédskeho tímu Brynäs IF Gävle).

Zámerom realizačného tímu HC SLOVAN je rozložiť zápasové zaťaženie rovnomernejšie medzi dvoch brankárov. Meno Godlovho partnera v bránkovisku v sezóne 2024/25 oznámi klub krátko po skončení majstrovstiev sveta v Česku.

Denis Godla (nar. 4.4.1995, Kežmarok) je odchovancom spišskonovoveského hokeja. Dres HC SLOVAN Bratislava po prvý raz obliekol už v kategórii juniorov v sezóne 2013/14. Nasledujúcu sezónu sa premiérovo postavil aj do brány A mužstva HC SLOVAN v zápasoch nadnárodnej KHL. Celkovo nastúpil do štyroch stretnutí, ku ktorým v tej istej sezóne pridal striedavé štarty v extraligovom ŠHK 37 Piešťany. 

Meno Denisa Godlu na medzinárodnej scéne rezonovalo predovšetkým na prelome rokov 2014 a 2015. Vynikajúce výkony podal na svetovom šampionáte do 20 rokov v Kanade, kde bol vyhlásený za najužitočnejšieho hráča turnaja a výrazne prispel k zisku bronzových medailí našej reprezentácie. Godla reprezentoval Slovensko tiež na MS do 20 rokov v sezóne 2013/14, rok predtým sa zúčastnil rna turnaji rovnakého rangu pre osemnásťročných.

Denisove výkony si po svetovom šampionáte pochopiteľne všimli v zahraničných ligách a kedže Slovan mal v tom čase na súpiske pre KHL dvoch skúsených kanadských gólmanov, Godlu na konci sezóny 2014/15 uvoľnil. V sezóne 2015/2016 sa vo fínskej druhej najvyššej súťaži Mestis stal najlepším brankárom a dostal sa aj do ligového All Stars tímu. To mu otvorilo dvere do najvyššej ligovej súťaže v krajine tisícich jazier. Medzi rokmi 2016 až 2019 odchytal Godla vo fínskej Liige 106 zápasov. V posledných troch sezónach pred návratom do Slovana pôsobil v najvyššej českej sútaži, v ktorej pridal ďalších 153 štartov v dresoch tímov HC Verva Litvínov a Rytíři Kladno. 

Denis Godla naďalej patrí aj do širšieho okruhu reprezentačných brankárov. V najcennejšom drese nastúpil doteraz do 21 zápasov, zväčša na rôznych medzinárodných turnajoch pred majstrovstvami sveta. Na samotnom šampionáte odchytal dva zápasy v roku 2019  práve na domácom ľade v Košiciach. Z reprezentačných akcií sa dobre pozná so súčasným trénerom brankárov v Slovane Petrom Kosom.


Časopis Powerplay

05/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Profil Denisa Godlu: Minister obrany z kráľovského mesta
  • Predstavujeme: Európska premiéra Patricka Holwaya
  • Rozhovor s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Počas výluky priali hviezdy Slovanu
  • Slovanisti vo svete: Rok Tičar