Ďalšia opora predĺžila so Slovanom

HC SLOVAN Bratislava si uplatnil opciu a dohodol sa so svojím útočníkom Samuelom Takáčom na pokračovaní spolupráce aj v nadchádzajúcej sezóne 2024/25.

Pre 32-ročného popradského rodáka (nar. 3.12. 1991) to bude už štvrtá sezóna v belasom drese. Aj vlani patril - napriek nepresvedčivej sezóne celého tímu - medzi útočných lídrov mužstva. S 37 bodmi v 53 zápasoch (vrátane playoff) bol štvrtým najproduktívnejším hráčom a najlepším Slovákom. So 17 gólmi bol druhým najlepším strelcom. Vyznačoval sa vysokou spoľahlivosťou, zo všetkých hráčov Slovana nastúpil do najviac zápasov -53, pričom vynechal iba jediný.

Jeho najúspešnejšou sezónou v Slovane bola hneď tá prvá -majstrovstvá v ročníku 2021/22 po príchode z Michaloviec, keď zaznamenal celkom 63 bodov a patril medzi najlepších hráčov playoff (8G+11A). Celkom doteraz odohral za bratislavský klub počas troch rokoch 159 zápasov, v ktorých dal 52 gólov a na ďalších 94 prihrával. So ziskom 46 bodov sa zaradil na 35. miesto v historických tabuľkách najproduktívnejších hráčov Slovana. Iba traja hráči dosiahli v Slovane za tri sezóny viac bodov - Roman Iljin, Brant Harris a Ľubomír Vaic.

Od svojho príchodu do Slovana je Samuel Takáč pevnou súčasťou reprezentačného výberu Slovenska. Zúčastnil sa na zimnom olympijskom turnaji 2022 v Pekingu, z ktorého si odniesol bronzovú medailu. V rovnakom roku reprezentoval Slovensko aj na MS v Tampere, kde patril k našim najproduktívnejším hráčom (3G+3A). Veľkú šancu dostať sa do záverečnej nominácie Craiga Ramsayho na svetový šampionát do Česka mal aj v tomto roku. V príprave odohral v podstate všetky zápasy s bilanciou 2G+1A. Napokon neprežil tzv. posledný "cut" a so záverečnej nominácie vypadol ako jeden z dvoch útočníkov tri dni pred začiatkom turnaja.

„Veľmi si vážim, že vedenie HC SLOVAN Bratislava bolo s mojou prácou na ľade spokojné a uplatnilo opciu na moje ďaľšie pôsobenie v klube. Teším sa na pokračovanie pred bratislavskými fanúšikmi a na výzvy v novej sezóne,“ uviedol slovanistický útočník Samuel Takáč.


Časopis Powerplay

05/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Profil Denisa Godlu: Minister obrany z kráľovského mesta
  • Predstavujeme: Európska premiéra Patricka Holwaya
  • Rozhovor s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Počas výluky priali hviezdy Slovanu
  • Slovanisti vo svete: Rok Tičar