Brankár Gadzhiev: ego mi nerastie, sebavedomie áno

Devätnásťročný brankár Modrých krídel Slovan Shikhabutdin Gadzhiev je pripravený na stredajší duel s ašpirantmi na postup do Tipos Extraligy. Modré krídla vyzvú od 17:00 h “vlkov” zo Žiliny v domácej Aréne Ondreja Nepelu.

Opora v bráne “krídel” zostáva pri zemi: ,,V každom zápase máme šancu vyhrať, sme totiž na dobrej ceste. Všímam si, že sa postupne zlepšujeme. Proti "vlkom" to však bude ťažký zápas, hrajú výborný hokej a sú zaslúžene na prvom mieste v tabuľke. Ak budeme počúvať trénera a budeme plniť detaily, ktoré od nás vyžaduje, tak sa šanca na úspech zvyšuje. Nikdy nemôžeme sľúbiť víťazstvo, vždy však urobíme všetko pre výhru,vraví Gadzhiev.

“Šach,” ako ho prezývajú, je prvú sezónu natrvalo v mužskom hokeji: ,,Som mladý a je to pre mňa skvelý začiatok. Učím sa aké je dôležité byť na svojej pozícií a plniť všetky úlohy. Teraz už nehrám detský hokej. Ak spravím chybu v mužskom hokeji, tak za ňu pyká celý tím. U seniorského hokeja je oveľa ťažšie naprávať chyby. Mužský hokej ma zároveň učí inak rozmýšľať.

Mladý brankár si všíma rozdiel medzi mládežou a mužmi: ,,Mužský hokej je oproti juniorke rýchlejší. Každú sekundu musím byť viac v strehu, aby som nespravil na ľade nejaký omyl. To isté je podľa mňa aj v extralige, len v nej je to ešte viac o sústredení a detailoch.

Zverenec Jána Lipianskeho sa dostal do širšej nominácie Ivana Feneša pred majstrovstvami sveta juniorov: ,,Nominácia ma samozrejme potešila. Urobím všetko preto, aby som sa na spomínané majstrovstvá dostal. Nomináciu beriem ako ocenenie svojej doterajšej práce, zároveň ma motivuje pracovať aj naďalej na svojich snoch. Nemôžem povedať, že by mi teraz narástlo ego, zostávam nohami pri zemi. Ale určite mi to pridalo na sebavedomí,vraví na margo reprezentačnej nominácie.

Pri hokeji však nezabúda ani na svoju rodinu: ,,Rodičia pre mňa obetovali naozaj veľmi veľa, aby som sa mohol venovať hokeju. Spravili pre mňa všetko na svete, sú pre mňa veľkou oporou. Snažím sa na ľade tvrdo pracovať aj pre nich, aby som im to splatil. Mamina a tatino sú pre mňa dôležité osoby, vo veľa veciach ma inšpirujú.

Mladý gólman sa vo voľnom čase venuje aj mladým slovanistom: ,,Od začiatku sezóny sa snažím pomáhať trénerom s brankárskymi tréningami. Učíme sa všetci, ja som obohatený o trénerský pohľad a verím, že mladé talenty si odo mňa taktiež niečo zoberú.

Gadzhiev je však stále aj študentom: ,,V škole ma čakajú ešte dva roky štúdia. Možno sa v budúcnosti budem uberať ekonomickým alebo matematickým smerom. Aj športový manažment je pre mňa zaujímavý. Doprajem si však čas aj na seba. Ak mám niekedy voľno, tak si chodievam zahrať basketbal, zájdem do wellnessu alebo si rád prečítam nejakú knihu o biznise.”

Na záver dodal pozvánku na zápas so Žilinou: ,

"Je radosť hrať pred veľa ľuďmi. Verím, že nás v stredu na dôležitý duel so Žilinou príde podporiť, čo najviac fanúšikov.


Časopis Powerplay

05/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Profil Denisa Godlu: Minister obrany z kráľovského mesta
  • Predstavujeme: Európska premiéra Patricka Holwaya
  • Rozhovor s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Počas výluky priali hviezdy Slovanu
  • Slovanisti vo svete: Rok Tičar