Bez víťazstiev to nepôjde

Slovanu sa nepodarilo zvíťaziť ani v druhom vzájomnom zápase v Košiciach. Prehrali sme tretí zápas po sebe, na konte máme už 11 prehier a v tabuľke sme klesli na priebežné 10. miesto. V mužstve počas sezóny dochádza k hráčskym zmenám, ale ani tie zatiaľ nepriniesli zásadný obrat.

Na pozápasovú tlačovú konferenciu prišiel asistent hlavného trénera Rudolf Jendek. 

„Musím gratulovať súperovi k víťazstvu. Mal rozhodne väčšiu chuť a viac emócií v zápase. To rozhodlo. Bolo to dosť vyrovnané z pohľadu striel, žiaľ, my nedávame góly a to nám láme väzy. Okrem toho, samozrejme, nedisciplinovanosť. Máme veľmi veľa vylúčených a potom často inkasujeme,“ povedal Rudolf Jendek po tretej prehre Slovana po sebe.

Nášmu trénerovi sa vôbec nepáčilo posúdenie zákroku Miroslava Preisingera na Lampera, z ktorého vyplynulo vylúčenie na 5 minút a do konca zápasu práve v čase, keď Slovan znížil na rozdiel gólu a mohol sa nadýchnuť k ďaišemu náporu.

"Pozrel som si to viackrát. Hráč, ktorý vyzerá zranený, je za chvíľu naspäť na ľade. To údajné pichnutie tam určite nebolo. Miro Preisinger by také niečo v živote neurobil. Skôr som mal pocit, že sa tomu súboju vyhýbal, aby tam nebol náraz kolenom. Následne tam boli fauly, ktoré sa nám nesmú stávať. išli sme kvôli nim do troch. Boli tam fauly hokejkou, podrazenia," priznal asistent trénera.

„Ťažko sa mi niečo k tomu hovorí. Mali sme určený systém, ktorý sme chceli hrať. Na začiatku 3. tretiny sme dali kontaktný gól, ale znova nás položili fauly. Rovnako ako pomaly v 80 percentách zápasov tejto sezóny, ktoré sme prehrali. Nad tým sa musíme zamyslieť,“ krútil hlavou krídelník Samuel Takáč. 

Slovan inkasoval v poslednej tretine až štyri dvojminútové tresty. Kapitán Miroslav Preisinger putoval predčasne do sprchy po tom, čo dostal 5+DKZ. 

Jedným z novicov v kádri Slovana je 28-ročný Timotej Šille. Ten sa v novom pôsobisku dočkal gólu hneď pri premiére, v strede týždňa otváral skóre duelu s Nitrou. Aj v tomto prípade, rovnako ako v Košiciach, vyšli belasí naprázdno. 

„Nemali sme pohyb, domáci využívali veľké ihrisko asi 10-krát lepšie ako my. Boli na puku, vyhrávali súboje. Musíme veci zmeniť o 180 stupňov. Som tu ešte len druhý zápas, ale viem, že takto sa za Slovan určite nehrá,“ zdôraznil Šille. 

Hráč so skúsenosťami z EBEL ligy i nižších súťaží vo Švédsku, Nemecku či Fínsku hrával predtým v extralige za Nitru, Nové Zámky i Banskú Bystricu. V Slovane mu momentálne plynie mesačný skúšobný kontrakt. V tíme sa cíti dobre, hoci úplne spokojný so sebou zatiaľ nie je. Mrzí ho predovšetkým to, že mužstvo neboduje. 

„Keď sa nebude vyhrávať, tak to nepôjde. Tímový šport je o výhrach a o tom, ako hrá celé mužstvo, nie jednotlivec,“ dodal Šille.


Časopis Powerplay

01/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 01 sa dočítate:

  • Profil Tomáša Töröka: Inžinier s hokejovým menom
  • Predstavujeme Bretta Findlayho: Ohúrili ho belasí fanúšikovia
  • Pamätné momenty: Hlasy z Tehelného poľa
  • Slovanisti vo svete: Ako sa v Plzni darí Samuelovi Hlavajovi