Andrej Podkonický odchádza do KHL

Asistent hlavného trénera HC SLOVAN Bratislava Andrej Podkonický dnes požiadal akcionárov klubu o predčasné uvoľnenie spod kontraktu, ktorý mal pôvodne platiť do konca nadchádzajúcej sezóny 2023/24. Vedenie Slovana mu vyhovelo.

Podkonický by mal v novej sezóne pôsobiť ako asistent trénera v poprednom klube Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Avangard Omsk. Túto správu už potvrdil na klubovom webe generálny manažér "jastrabov" z Omsku Anton Kurjanov. Ponuku zrejme dostal počas nedávno skončených MS v Rige.

Podkonický prišiel do Slovana v lete pred dvomi rokmi z vtedy majstrovského HKM Zvolen. Slovan koučoval počas dvoch sezón celkom v 123 extraligových zápasoch, z toho 27 v pozícii hlavného trénera. Okrem toho mužstvo viedol aj v 12 zápasoch Champions Hockey League v sezónach 2021/22 a 2022/23. V predchádzajúcej sezóne doviedol spolu so svojimi fínskymi asistentmi Pekkom Kangasalustom a Tonym Virtom Slovan k zisku deviateho majstrovského titulu.

Zároveň od sezóny 2018/19 pôsobil ako asistent reprezentačného trénera Craiga Ramsayho. S repre Slovenska bol na 4 majstrovstvách sveta, ako aj na zimných olympijských hrách 2022 v Pekingu, na ktorých získal bronzovú medailu. Andrej Podkonický bude zrejme v novej sezóne druhým Slovákom na trénerskom poste v KHL, popri Marcelovi Ozimákovi (Neftechimik Nižnekamsk).

"Samozrejme, musím úprimne priznať, že nás táto situácia zaskočila. Na druhej strane, realisticky vnímame výnimočnosť a lukratívnosť takejto ponuky pre nášho trénera a aj preto sme sa zhodli, že Andrejovi Podkonickému nebudeme brániť v ďalšom progrese v jeho trénerskej kariére a po porade všetkých troch akcionárov sme súhlasili s jeho uvoľnením spod kontraktu, ktorý v Slovane mal až do konca budúcej sezóny," povedal k aktuálnej situácii člen predstavenstva HC SLOVAN Bratislava a.s. Pavol Hofstädter. "Andrejovi Podkonickému ďakujeme za odvedené služby počas dvoch sezón v Slovane. Prirodzene, jeho doterajším vrcholom bol zisk majstrovského titulu vlani v máji, ktorý prišiel len po 27 zápasoch, v ktorých koučoval mužstvo z pozície hlavného trénera. Dohodli sme sa, že po návrate z Ruska povedú jeho prvé kroky naspäť do Slovana."

Slovan teraz stojí pred urgentnou úlohou doplniť ešte pred začiatkom hlavnej fázy predsezónnej prípravy, ktorá začne 26. júla, realizačný tím A mužstva. 

"Je to čerstvá informácia, viem o nej iba niekoľko hodín. Náhradu za Andreja Podkonického začneme riešiť takmer okamžite. Hovoril som už s hlavným trénerom Jánom Pardavým, ako aj s kolegom športovým manažérom Rosťom Dočekalom o niektorých možnostiach. V prvej fáze letnej prípravy odviedol s mužstvom dobrú prácu asistent trénera Richard Kapuš spolu s trénerom brankárov Pavlom Rybárom a kondičným trénerom Jánom Kovačičom. Najneskôr do začiatku hlavnej fázy prípravy v závere júla chceme mať realizačný tím A mužstva opäť kompletný," vyjadril sa k vzniknutej situácii športový riaditeľ HC SLOVAN Oto Haščák.

 


Časopis Powerplay

05/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Profil Denisa Godlu: Minister obrany z kráľovského mesta
  • Predstavujeme: Európska premiéra Patricka Holwaya
  • Rozhovor s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Počas výluky priali hviezdy Slovanu
  • Slovanisti vo svete: Rok Tičar