5 Slovanistiek pocestuje na Majstrovstvá sveta do 18 rokov

Ženský tím bratislavského Slovana sa po výbornej základnej časti nachádza na prvom mieste ligovej tabuľky. A práve z tímu Jozefa Hosmaja bolo nominovaných 5 hráčok na ženský juniorský šampionát do 18 rokov.

Michaela Feníková, Liana Tomaštíková, Bianka Kostková, Hana Krákorová a Lenka Karkošková sú hráčky Slovana, ktoré sa ocitli vo výbere Gabriely Sabolovej na majstrovstvá sveta vo švajčiarskom Zugu. V záverečnom kempe sa s reprezentáciou pripravuje aj brankárka Slovana Soňa Kubaniová.

Majstrovstvá sveta hráčok do 18 rokov vo Švajčiarsku sa začnú v sobotu 6. januára. Slovenky odohrajú prvý zápas v základnej B-skupine v nedeľu o 12:00 h. proti favorizovaným Američankám. V pondelok o 16:00 h. vyzvú Švédky a v stredu o 16:00 h. si nastúpia proti Švajčiarkam. Všetky tímy majú istotu účasti vo štvrťfinále, ktoré sa bude hrať vo štvrtok 11. januára. O ďalšom programe slovenského výberu rozhodne výsledok štvrťfinálového súboja. V prípade úspechu postúpia do semifinále, v prípade prehry ich čaká duel o konečné umiestnenie.
 


Časopis Powerplay

05/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Profil Denisa Godlu: Minister obrany z kráľovského mesta
  • Predstavujeme: Európska premiéra Patricka Holwaya
  • Rozhovor s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Počas výluky priali hviezdy Slovanu
  • Slovanisti vo svete: Rok Tičar