Zvolen uspel po samostatných nájazdoch

HC SLOVAN bRatislava v domácom prostredí prehral s HKM Zvolen 2:3 po samostatných nájazdoch.

HC SLOVAN Bratislava - HKM Zvolen 2:3 pp a sn (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 16. Šišovský (Urbánek), 38. Šišovský (Urbánek) - 17. Nuutinen (Puliš), 42. Kelemen (R. Bondra, Betker), rozh. nájazd: Nuutinen. Rozhodovali: Stano, Snášel - Jedlička, Gegáň, vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

HC SLOVAN Bratislava: Parks - Ališauskas, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Maier, Brodzinski, Ožvald, Beňo - O\'Donnell, Kytnár, Šišovský - Ranford, Urbánek, Uram - Kundrik, Bortňák, Matoušek - Jasenec, Jendek, Lepskij
HKM Zvolen: Rahm - Kotvan, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško - Kelemen, Jedlička, Halama - Zuzin, J. Mikúš, McPherson - Puliš, Viedenský, Nuutinen - Kolenič, Tibenský, Stupka

Domáci začali veľmi nedisciplinovanie a Zvolenčania mali v rozmedzí 2. a 12. minútou až tri presilovky, no príliš kombinovali a nedokázali ich premeniť. Slovanisti dostali početnú výhodu v 16. minúte prvej dvadsaťminútovky a hosťom udelili lekciu z efektivity, keď otvoril skóre Šišovský. Radosť im však nevydržala dlho, už o necelú minútu neskôr vyrovnal Nuuinen.V úvode druhého dejstva sa dostal do dobrej šance Urbánek, ale Šišovského prihrávku nezužitkoval a neskôr sa nepresadil ani O\'Donnell. "Belasí" sa však dočkali v 38. minúte a opäť trafil bývalý útočník Zvolena Šišovský - 2:1.V závere druhej tretiny putoval na trestnú lavicu McPherson, domáci však jeho trest nevyužili, práve naopak. V závere presilovky Bondra vysunul Kelemena a ten efektným blafákom vyrovnal. Duel dospel až do predĺženia, no ani tam sa nikto nepresadil, hoci mal Slovan v závere početnú výhodu štyroch proti trom. Bratislavčania neprekonali Rahma ani v nájazdoch, naopak, Nuutinen a Mikúš skórovali a zaistili Zvolenu druhý bod.