Zvolen hrá výborne, ale my si musíme ísť po výhru

Slovan podal vo štvrtom zápase semifinálovej série proti Zvolenu zrejme svoj najlepší výkon, ani ten však na víťazstvo nestačil.

V zápase sme nastrelili tri žŕdky, jednu vnútornú dokonca v záverečnej powerplay za stavu 2:3. Puk viackrát poskakoval na bránkovej čiare, avšak šťastie sa od nás tentoraz odvrátilo. Tak, ako nám prialo v druhom zápase vo Zvolene, keď sme vyrovnali v poslednej minúte a rozhodli štyri sekundy pred koncom predĺženia."Väčšinu zápasu sme boli lepší, ale nevyhrali sme. Nevyužili sme naše šance, tých žŕdiek či pukov ležiacich v bránkovisku bolo priveľa, nedokázali sme ich pretlačiť do siete. Zvolen bol šťastnejší, ale aj to patrí k play-off. Ak nebudeme dávať góly, nemôžeme vyhrať. Rozhodujúca bola asi prvá tretina. Mali sme v nej dobré tempo, dohrávali súboje, ale nepremenili sme šance,“ povedal obranca Slovana Juraj Valach.Oba góly Slovana padli v presilovkách. Trio kanadských útočníkov doplnené Gašparom ich má nacvičené skutočne dobre, táto činnosť sa príchodom nových trénerov postupne stala silnou stránkou mužstva. V semifinále je s 31,58 %-nou úspešnosťou využívania presilových hier v tomto kritériu Slovan zatiaľ najlepší spomedzi všetkých štyroch mužstiev. Ani to však zatiaľ na priaznivejší vývoj série nepomohlo.Zatiaľ však nie je žiadny dôvod skladať zbrane, aj keď úloha pred mužstvom je mimoriadne ťažká. Splniť sa dá len postupnými krokmi, ten najbližší čaká už v stredu vo Zvolene. Ak si chceme predĺžiť sezónu a sériu vrátiť do Bratislavy, musíme bezpodmienečne zvíťaziť."Neskladáme zbrane, nie je ešte koniec. Máme silný tím. Zvolen síce hrá výborne, ale my ideme na jeho ľad po výhru. Urobíme preto všetko. Osobne mám rád vyhrotené zápasy a taký nás čaká už v stredu,“ zdôraznil Juraj Valach.