Zostať ďalej od trestnej lavice

Tomáš Rachůnek absolvoval premiéru v belasom drese, hneď si zahral aj v prvom útoku.

Hráči HC Slovan Bratislava sa po dlhšom čase predstavili na domácom ľade, zápas so Sibirom Novosibirsk im však nevyšiel podľa predstáv a prehrali ho tesne 2:3. Pred priaznivcami belasých sa v tomto dueli premiérovo predviedol Tomáš Rachůnek, ktorý do Bratislavy prestúpil iba na začiatku tohto týždňa. "Myslím si, že sme hrali celkom dobre, akurát sme zbytočne inkasovali góly. Mali sme šance, ale musíme sa vyvarovať chýb a pridať na dôraze. A mali by sme zostať ďalej od trestnej lavice, hrať viac v piatich, pretože oslabenia nám zobrali veľa energie. Na to, že som štrnásť dní nehral nijaký zápas, tak to z mojej strany bolo celkom dobré, no dúfam, že v ďalšom zápase to bude ešte lepšie," opísal svoju premiéru český útočník, ktorého tréneri na úvod zaradili do štvrtej formácie. Od druhej tretiny sa objavoval dokonca v prvom útoku, pretože Ladislav Nagy musel odstúpiť pre zranenie: "Samozrejme, ja budem hrať na pozícii, ktorú mi tréner určí. Začal som v štvrtej lajne, ale bohužiaľ, Laco sa zranil, tak ma tam dal."