Zomrel lekár Vladimír Lupták

Po ťažkej chorobe nás dnes vo veku 50 rokov navždy opustil prim. MUDr. Vladimír Lupták.

Uznávaný traumatológ bol od mladosti spätý s hokejovým Slovanom. Korčule zavesil na klinec v našej juniorke po operácii ramena, ktorá však paradoxne naštartovala jeho úspešnú lekársku kariéru. Po absolvovaní lekárskej fakulty a niekoľkoročnej praxe sa do Slovana vrátil v roku 2000 a ako lekár mužstva v ňom zotrval do roku 2007. S našim tímom sa tešil spolu z piatich majstrovských titulov. V Slovane mal obľúbený lekár nadštandardné vzťahy so všetkými hráčmi i manažmentom klubu, ktorý poctieval často svojimi návštevami. O to ťažšie prijíma celý Slovan správu o jeho smrti.   Ako klubový lekár ďalej pôsobil od roku 1992 do roku 1998 pri daviscupovom tíme a následne aj ženskej reprezentácii - fedcupového tím. Pracoval tiež ako hlavný lekár pri slovenskej seniorskej hokejovej reprezentácii.Vladimír Lupták sa odborne špecializoval v oblasti športovej traumatológie. Jeho hlavným chirurgickým zameraním boli artroskopické operácie kĺbov. Vo svojej klinickej praxi sa špecializoval na liečbu športových úrazov a degeneratívnych ochorení kolenného, ramenného a členkového kĺbu. Podrobne sa venoval problematike predného skríženého väzu a nestabilite ramenného kĺbu. Rukami uznávaného odborníka prešla celá rada vrcholových športovcov.HC SLOVAN Bratislava vyjadruje celej rodine, priateľom a známym Vladimíra Luptáka úprimnú sústrasť. Česť jeho pamiatke!