Zomrel legendárny hlásateľ František Štamberský

Známy hlas, ktorý sa prihováral fanúšikom na tribúnach skonal v pondelok ráno vo veku 93 rokov.

František Štamberský bol neodmysliteľnou súčasťou domácich zápasov HC SLOVAN Bratislava dlhých 40 rokov. Jeho legendárny hlas znel domovským stánkom hokejistov Slovana na Tehelnom poli nepretržite v období od roku 1966 až do roku 2006, keď ho vystriedal jeho priateľ Stano Gális.Populárny hlásateľ sa narodil 16. marca 1926 v Bratislave. Vyučil sa za sadzača a v tlačiarňach si každý deň siahol na čerstvý výtlačok novín, kde ho najviac zaujímal jeho obľúbený šport, najviac hokej.  Po návrate z vojenčiny hrával podnikovú ligu za Slovan. Neskôr sa dostal k rozhodovaniu hokejových i volejbalových zápasov, Pod vysokou sieťou si vyskúšal aj funkcionársky chlebík. V rodnom Prievoze, ktorý je dnes súčasťou bratislavskej mestskej časti Ružinov, bol predsedom miestneho ženského volejbalového klubu.Okrem toho vykonával na Slovane aj pomocné funkcie: trestomerača, zapisovača, sem-tam i hlásateľa, tak sa dostal k mikrofónu a jeho hlas zostal navždy spojený s domácimi stretnutiami Slovana.Postupne vymenil zimný štadión za futbalový trávnik. Na Slovane si odkrútil naposledy zápas v roku 2006. Bol to práve jeho hlas, ktorý ako prvý oznámil celému svetu v marci 1979 "Slovan je majster" po zisku historického prvého titulu federálnych majstrov Československa. Jeho poctivú a spoľahlivú prácu za mikrofónom si neskôr všimli v Petržalke. Odmenou mu bol fakt, že po hokejovom Slovane zažil najúspešnejšie klubové roky aj s Petržalkou: dva majstrovské tituly, účasť v Pohári UEFA či Lige majstrov.Hokeju však naďalej zostal verný, navštevoval pravidelne domáce zápasy HC SLOVAN, v ročníku 2011 bol dokonca v tíme dobrovoľníkov, ktorí pomáhali pri organizácii svetového šampionátu IIHF v Bratislave. HC SLOVAN Bratislava vyjadruje celej rodine Ferka Štamberského a jeho priateľom úprimnú sústrasť.