Zodpovedne zozadu a vpredu premieňať šance

S Amurom sme hrali s chuťou. Za zodpovedný výkon si Slovan zaslúžil tri body.

Jednoduchá rekapitulácia zápasu rezonovali všetkými rozhovormi s hráčmi po zápase s Chabarovskom. V mix zóne sa po zápasovej ďakovačke pristavil strelec druhého gólu Marek Ďaloga. "Zápasy, ktoré nás v tomto období čakajú, musíme vyhrávať. Preto je to ťažké. Prvé dve tretiny tam boli nejaké nepresnosti, ale v druhej sme dali dva góly a tretiu sme si už ustrážili."Ďaloga vsietil upokojujúci druhý gól minútu po úvodnom zásahu kapitána Sersena. "Mali sme viac šancí na gól, aj hneď v ďalšom striedaní, ale už to tam nepadlo. Chvalabohu, že to takto dopadlo, body sú pre nás dôležité."Z ostatných piatich duelov sme zaznamenali štyri víťazstvá a ďalších päť domácich duelov nás čaká. "Musíme v tom pokračovať, až na ten zápas so Spartakom. Každý zápas bude ťažký, súperi z Východnej konferencie bojujú o postup do play off, a tak musíme hrať zodpovedne zozadu a vpredu premieňať šance." Slovan má aktuálne 57 bodov a na play off stráca v tejto chvíli 12 bodov. „Nepozeráme na to takto. Pozeráme na to, ako my budeme hrať a uvidíme, ako to dopadne. Pre nás je dôležité, aby sme najbližšie domáce zápasy zvládli a uvidíme potom.“