Známe mená, zatiaľ slabšie výsledky

Salavat Julajev Ufa bude v piatok o 19:30 v poradí tretím domácim súperom HC SLOVAN Bratislava.

Víťaz Gagarinovho pohára zo sezóny 2010/11 prežíva napriek svojmu vysokému rozpočtu a hviezdnym menám v kádri jeden z najhorších vstupov do nadnárodnej KHL. V štrnástich zápasoch vyhrala Ufa v riadnom hracom čase len štyrikrát, celkovo nazbierala šestnásť bodov a s nelichotivým skóre 35 – 44 jej patrí pred Metallurgom Novokuzneck a Ladou Togliatti dvanásta priečka vo Východnej konferencii. Tri septembrové domáce duely predznamenávali naštartovanie sa mužstva z Uralu - Ufa zdolala Barys Astana, Metallurg Novokuzneck i Sibir Novosibirsk, následne však trikrát prehrala. Prekvapujúco s Amurom Chabarovsk 1:4, v Moskve s Dynamom 6:3 a naposledy včera v Podolsku hladko 3:0. Po zápase so Slovanom odcestuje Ufa do Záhrebu, domácu sériu potom začne budúci utorok opäť s našimi chlapcami.V Ufe veria, že sa ich útočné esá začnú presadzovať ešte viac a čo najskôr vrátia klub na vytúžené pozície v prvej osmičke. Slušných dvanásť bodov v štrnástich zápasoch má na konte Švéd Linus Omark, sekundujú mu osembodoví bývalí hráči armádneho CSKA kapitán Igor Grigorenko a Nikolaj Prochorkin. Vyššia produktivita sa očakáva od Teema Hartikainena a Dmitrija Makarova, ktorí v minulej sezóne spravili pre Ufu v základnej časti až 75 kanadských bodov, či posilu z CSKA Moskva Andreasa Engqvista.

HC SLOVAN

Najlepší nahrávač

C. Barker 8

K. Kolcov 9

Už niekoľko sezón v Ufe platí, že keď sa nedarí útočníkom, nahradí ich obranca Kirill Kolcov. Tridsaťdvaročný bek bol v minulej sezóne so 48 bodmi najproduktívnejším hráčom Salavatu, už dve sezóny po sebe je v KHL najlepším zadákom v počte nazbieraných bodov. V obrane mu robí spoločnosť Fín Sami Lepistö.Jasnou jednotkou tímu je Niklas Svedberg. Švédsky gólman prišiel do Ufy pred sezónou po skusoch v zámorí. Zatiaľ odhctal trinásť stretnutí s uspešnosťou 88,0%. Tri zápasy odchytal Rus Vladimir Sochatsky.Ufa je v ročníku 2015/16 našim poomerne častým súperom. Slovanisti s ňou odohrali dve prípravné stretnutia v Maribore, ktoré sme vyhrali zhodne 3:2. V minulej sezóne sme zohrali so Salavatom jeden zápas, v decembri sme v domácom portsredí vyhrali 3:2 po nájazdoch.