Logo

Správy

Ticket Shop
Doma Vonku

Zmluvu so Slovanon predĺžil Milan Kytnár

0 0

Vedenie HC SLOVAN Bratislava sa na predĺžení kontraktu o jeden rok dohodlo s útočníkom Milanom Kytnárom.

$article->fk_main_image->title

Milan Kytnár je odchovancom tímu HC VTJ Topoľčany. Za ten nastupoval v dorasteneckých, juniorských aj seniorských ligách. V tíme mužov debutoval v sezóne 2006/2007, keď už ako 16-ročný hral ťažké duely počas baráže o postup do najvyššej slovenskej súťaže. Jeho vysokú výkonnosť si všimli aj za morom, keď si ho v lete roku 2007 vo vstupnom drafte NHL z celkového 127. miesta vybral tím Edmonton Oilers. Stal sa tak najvyššie vybratým Slovákom v drafte 2007. Po drafte zostal v zámorí, kde pôsobil v juniorskej Western Hockey League (WHL).

V roku 2009 podpísal trojročnú zmluvu s tímom Edmonton Oilers. Pre vysokú konkurenciu v prvom tíme "olejárov" ho vedenie tímu poslalo do AHL, kde si pripísal štarty za Oklahoma City Barons. V roku 2012 nastúpil na svoj prvý a doposiaľ jediný zápas v NHL v drese „olejárov”. Sezónu nakoniec dohral vo fínskej SM-liige v klube HPK Hämeenlinna. 

Do histórie HC SLOVAN sa navždy zapísal 6. septembra 2012, keď v úvodnom zápase celej sezóny proti HC Donbass Doneck strelil historicky prvý gól Slovana v KHL. Následne o jeho služby prejavili záujem Karlovy Vary, kde strávil jednu sezónu, po ktorej sa vrátil na slovenské klziská. V slovenskej Tipsport Lige obliekal dresy Banskej Bytrice a Zvolena, kde patril v každej sezóne k najproduktívnejším hráčom celej ligy. Minulú sezónu odohral už opäť v Slovane s bilanciou 43 zápasov 11 gólov a 16 asistencií.

Teší nás dohoda o predĺžení kontraktu s Milanom Kytnárom. Ide o mimoriadne skúseného hokejistu, ktorí má za sebou pôsobenie v špičkových ligách. Dobrú výkonnosť v drese Slovana potvrdil už vlani, kedy bol dôležitým členom mužstva. Tréneri ho vedia využívať v nerovnovážnych herných situáciach. Ako stredný útočník má vysokú úspešnosť na buly. Zodpovednou hrou vypomôže defenzíve svojho tímu, no vie pridať i kanadské body,“ povedal hlavný poradca a koordinátor nových vlastníkov Maroš Krajči.

HC SLOVAN Bratislava opätovne víta Milana Kytnára vo svojom ime a praje mu, aby nadviazal na svoje dobré výkony z predchádzajúcich sezón.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Mráz Bruno 0 0
2. O'Donnell Brendan 0 0
3. Ranford Brendan 0 0
4. Harris Brant 0 0
5. Ališauskas Nerijus 0 0
6. Kytnár Milan 0 0
7. Kundrík Peter 0 0
8. Sukeľ Jakub 0 0
9. Maier Patrik 0 0
10. Petras Samuel 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem