Zmeny v kádri HC SLOVAN

Viacero hokejistov HC SLOVAN Bratislava si predĺži súťažný ročník 2016/2017 pôsobením v iných kluboch.

Pre A mužstvo HC SLOVAN Bratislava sa aktuálna sezóna skončila v polovici februára, presnejšie 15.2., zápasom s Medveščakom Záhreb (7:5). Vzhľadom na koniec sezóny, ktorý zhodou okolností padol presne na posledný deň prestupového obdobia v slovenskej Tipsport lige, si hneď niekoľko hokejistov Slovana predĺži ročník v iných kluboch a bude sa tak môcť lepšie pripraviť na možné reprezentačné povinnosti v ďalších mesiacoch.K lídrovi slovenskej najvyššej súťaži HC’05 Banská Bystrica sa dočasne sťahujú obrancovia Michal Sersen, Mislav Rosandič a útočník Pavol Skalický. Duklu Trenčín posilní v bojoch o play off Tomáš Starosta, Michal Hlinka, Andrej Šťastný, Lukáš Vopelka, Boris Sádecký. Patrik Lušňák bude spolu so Samuelom Petrášom pokračovať v sezóne v HKM Zvolen, Patrik Luža zase v Liptovskom Mikuláši. Patrik Bačik oblečie dres MHC Martin a Juraj Šiška HK Nitra. Juniorke Slovana pomôže v snahe obhájiť vlaňajší majstrovský titul Marco Halama, účastníkovi druhej najvyššej slovenskej súťaže z Topolčian Denis Pätoprstý.  Už skôr sa s tradičným fínskym klubom Kärpät Oulu dohodol Ivan Švarný.Aktuálne odchody kmeňových hráčov Slovana vôbec neznamenajú, že sa s týmito hráčmi nestretneme v belasom drese v novej sezóne. Vedenie HC SLOVAN už skôr predostrelo viacerým hráčom z tohtoročného kádra prvé ponuky na pokračovanie v našom klube po 1. máji 2017. O jednotlivých podpísaných kontraktoch Vás budeme prostredníctvom webu a našich profilov na sociálnych sieťach priebežne informovať. Prestupové obdobie pre novú sezónu začína dňom 1. mája 2017.HC SLOVAN Bratislava želá svojim hráčom v nových kluboch veľa šťastia a verí, že čo najviac z nich zúžitkuje dobrú formu zo záveru sezóny a prebojuje sa do konečnej nominácie reprezentácie Slovenska na svetový šampionát IIHF 2017 v Nemecku a Francúzsku.