Zlaté medaily pre Kanadu

V pražskej O2 Arene sa nedeľňajším finále medzi Kanadou a Ruskom skončili 79. Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji.

Vo finálovom dueli dvoch najlepších mužstiev turnaja preukázala reprezentácia Kanady absolútnu dominanciu a silnú ruskú Zbornu dokázala zdolať presvedčivo 6:1. Výber Kanady tak vyhral na turnaji suverénne všetkých 10 zápasov v riadnom hracom čase a svojim súperom nastrieľal 66 gólov. Finálové zápolenie si zahralo 28 hráčov z NHL, z toho kompletná súpiska Kanady a 14 hráčov z KHL v ruskom mužstve. Iná ligovú súťaž nemala v rozhodujúcom zápase zastúpenie. Do histórie sa zapísal Sidney Crosby, ktorý po olympíjskom zlate, výhre Stanley Cupu, získal aj najcennejší kov na svetovom šampionáte a vstúpil tak do Triple Gold Clubu.V súboji o tretie miesto boli úspešnejší hokejisti USA, ktorí si poradili s Českom 3:0. Slovensko obsadilo na Majstrovstvách sveta deviate miesto, keď v ostravskej B – skupine skončili na piatej priečke a nedokázali postúpiť do štvrťfinále.V roku 2016 bude svetový šampionát hostiť Rusko, konkrétne hlavné mesto Moskva a Petrohrad. Podľa renkingového kľúča by malo Slovensko hrať v petrohradskej skupine s Kanadou, Fínskom, USA, Bieloruskom, Francúzskom, Nemeckom a Maďarskom.