Body zvonku musíme teraz potvrdiť doma

Slovan zaskočil jedného z top favoritov, rýchlo sa zbavil počiatočného rešpektu a vďaka vydarenému záveru vezie oba body, ktoré bude treba potvrdiť v domácich zápasoch.

Vladimír Országh, hlavný tréner: "Odohrali sme veľmi dobrý zápas. Hrali sme proti jednému z najlepších mužstiev v KHL Na začiatku sme možno mali pred nimi trochu veľký rešpekt. V druhej tretine nás podržal Marek Čiliak, ktorý tam mal viacero kľúčových zákrokov. Na druhej strane, aj my sme mali niekoľko dobrých šancí, aj keď sme sa do nich nedostávali príliš často. Ale vždy keď sme sa dostali do predbránkového priestoru, tak to tam horelo. Súper mal určite viac z hry, ale Marek nás držal nad vodou, dal nám šancu urobiť niečo s výsledkom. Tá šanca prišla v powerplay, keď sme vyrovnali a vydarená akcia v predĺžení nám zabezpečila dva body. Pre nás je to veľmi dôležité víťazstvo aj z hľadiska psychiky, pretože chalani dnes zistili, že sa dá hrať s každým, aj s top tímom v KHL. Teraz musíme tieto zisky z ľadov súperov doma potvrdiť. Trochu si oddýchneme a pred nami sú ďalšie dôležité zápasy."Michal Sersen: "Odohrali sme dobrý zápas, v ktorom nám vyšiel záver. Niektoré striedania však neboli podľa predstáv, akkoby sme mali najmä na začiatku trochu veľký rešpekt pred súperom. Ale potom sme sa zdvihli a zistili, že sa dá proti nim hrať a ja som veľmi rád za tieto body. Treba ich však vzápätí potvrdiť doma. Budeme mať súperov, s ktorými sme hrali celkom nedávno. Odohrali sme u nich herne celkom dobré zápasy, takže treba zopakovať dnešný výkon a potom verím, že potešíme aj našich divákov."Patrik Lamper: "Prišli sme sem so zámerom uhrať nejaký ten bod, podarili sa nám oba, takže sme veľmi radi. Pri góle sa mi puk najprv odrazil do rohu klziska, odkiaľ mi to Rudy (Červený, pozn. red.) pekne nahral pred bránku a chvalabohu to tam padlo."

04/2024:

• Profil Timoteja Šilleho: Ďalší Šille v drese Slovana