Získané body musíme potvrdiť na tripe

Tomáš Starosta odohral zápas po dlhej pauze, Slovan nastrieľal päť gólov.

V zápase s Metallurgom Novokuzneck sa po dlhšej pauze zavinenej zranením vrátil do zostavy HC Slovan Bratislava Tomáš Starosta. Návrat to bol skutočne vydarený, spoľahlivý bek prispel svojim výkonom k hladkému triumfu belasých 5:0. "Už sa cítim stopercentne fit, zranenia, ktoré som mal, sú preč. Nie že by mi chýbala kondícia, ale predsa tých štyri a pol týždňa, ktoré som nebol na ľade, som cítil. Dúfam, že v najbližších tréningoch a zápasoch sa do toho čo najrýchlejšie dostanem. Nebolo to veľmi príjemné, keď som nemohol hrať a musel som sledovať, ako sa mužstvu strelecky nedarí. Pozeráte to v kabíne a viete, že nemôžete pomôcť. Bol som v napätí a prežíval som každú minútu, každé striedanie. Preto som nesmierne rád, že v tomto stretnutí sme streleckú smolu prelomili a strelili päť gólov," rozhovoril sa obranca Slovana. V tíme po vysokom víťazstve zavládla spokojnosť a belasím sa určite veselšie odchádzalo na posledný trip v tomto kalendárnom roku: "Vždy, keď vyhráte, tak nálada v kabíne je iná, ako keď sa prehrá. Každé víťazstvo zdvihne sebavedomie, ale čaká nás ťažký trip a tieto body, ktoré sme teraz získali doma, musíme potvrdiť v týchto dvoch zápasoch vonku."