Zhrnutie sezóny 2016/17 - 1. časť

Za hokejistami Slovana je už piata sezóna v nadnárodnej KHL, v prvej časti zhrnutia sezóny sa pozrieme na obdobie od začiatku letnej prípravy až do decembra 2016.

4.7.2016 Odchádza HC SLOVAN Bratislava na dvojtýždňové sústredenie do českých Litoměříc. Na severe Česka trénovali už aj nové posily Jonathan Cheechoo, Nick Plastino, Justin Pogge i český hokejista Radek Smoleňák18.7. 2016 Belasí uzavrel sústredenie v Česku a do kádra získali dve zvučné posily do útoku. Americký útočník Jeff Taffe, ktorý sa stal našim najproduktívnejším hráčom so ziskom 42 bodov a mimoriadne platný Kyle Chipchura podpísali so Slovanom zmluvy na jeden rok.27.7.2016 Nastúpil HC SLOVAN na prvý prípravný zápas novej sezóny. V slovinskom Maribore sme si poradili s ďalším zástupcom KHL, Torpedom Nižnij Novgorod, 3:2. Celkovo odohrali zverenci Miloša Říhu desať zápasov s bilanciou šesť výhier a štyri prehry.1.8.2016 Skompletizoval HC SLOVAN príchod slovenského reprezentačného obrancu Andreja Meszároša. Pre neskoršieho kapitána mužstva sa sezóna skončila nešťastne, keď sa po decembrovom zranení kolena na ľade už neobjavil.14.8.2016 Zvíťazili Slovanisti v rámci Steel Cupu nad Vítkovicami a v konkurencii ostravského mužstva, Třinca a švédskeho Linkňopings HC sa stali jeho víťazom.23.8. 2016 Odštartoval HC SLOVAN svoju piatu sezónu v KHL. Na ľade Kazane sme prehrali tesne 1:2, belasých však mrzela zlomenina kľučnej kosti u Radka Smoleňáka po tvrdom ataku od domáceho Zacharrčuka, ktorý sa zaobišiel len s jednozápasovým dištancom. Aby toho pre Slovan nebolo málo, v ďalšom zápase v Togliatti sme pre zranenie kolena prišli aj o beka Tomáša Starostu.27.8 2016 Pribudol do obrany Slovana ďalší reprezentant Marek Ďaloga.29.8. 2016 Belasí prehrávali v prvom domácom zápase sezóny s Torpedom Nižnij Novgorod už 1:3, navyše prišli o trénera Miloša Říhu, ktorého hlavní arbitri vykázali na tribúnu. Slovanisti na lavičke s Romanom Stantienom a Rudolfom Jendekom zavelili k famoznemu obratu  a po šiestich góloch v tretej tretine oslavovali výhru 7:4. 11.9.2016 Odohral HC SLOVAN v rámci trojzápasového tripu stretnutie proti favoritovi z Omska. V zápase výhrával 2:0, 3:1, domáci vyrovnali z hokejky Perežogina v 60. ,inúte na 3:3, no dvadsať sekúnd pred koncom šokoval Avangard Jeff Taffe, ktorý rozhodol o výhre 4:3.30.9.2016 Do zostavy Slovana sa vrátil po zranení ešte z MS v Rusku Andrej Šťastný i obranca Tomáš Kundrátek, ktorý posilnil Česko na Svetovom pohári. Návrat do zostavy nevyšiel, na ľade Medveščaku sme prehrali vysoko 0:6.9.10.2016 V Moskve proti Dynamu nastúpil už uzdravený Tomáš Starosta. Belasí z troch zápasov vonku priviezli domov po výhrach nad Jaroslavľou a Dynamom Moskva šesť bodov.17.10. 2016 Prišiel HC SLOVAN do konca sezóny o centra Mareka Viedenského. V zápase s Neftechimikom Nižnekamsk si po strete so súperovým hráčom vážne zranil koleno a podrobil sa dvom operáciam.24.10. 2016 Zlomeninu ruky a absenciu takmer šesť týždňov hlásili doktori po domácom zápase s Ladou Togliatti v prípade Tomáša Kundrátka.2.11.2016 Veľkú maródku riešil Slovan podpisom obrancu Filipa Nováka a útočníkov Tomáša Kopeckého a Igora Musatova. V Bratislave sa ohrial len Musatov. S dvojicou Kopecký, Novák rozviazalo vedenie klubu zmluvy po mesiaci.8.11. 2016 Na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg sa po dlhej pauze vrátil do zostavy Radek Smoleňák. V spomínanom stretnutí sa zaskvel Žiga Jeglič, ktorý hattrickom rozhodol o našom víťazstve.30.11.2016 Po dlhej pauze spôsobenej zranením na MS v Rusku sa do zostavy v zápase so Sibirom Novosibirsk vrátil Michal Sersen.3.12.2016 HC SLOVAN prehral doma s Avangardom Omsk napriek veľkej snahe 3:5 a prišiel o ďalšiu dvojicu hráčov do konca sezóny. Smoliar Radek Smoleňák si obnovil zranenie kľučnej kosti, ročník 16/17 sa pre zranenie kolena skončil aj pre kapitána Andreja Meszároša.