Záverečná powerplay bez vyrovnania

HC SLOVAN Bratislava podľahol DInamu Riga v tréningovej hale v Pinkách 2:3.

Dinamo Riga – HC SLOVAN Bratislava 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)

Góly: 18. Lipsbergs, 51. Redlihs (Tim Sestito, Shugg), 52. Meija (Darzinš) – 51. Cheechoo (Taffe, Kundrátek), 59. Taffe (JegličZostavy:
HC Dinamo Riga: Kalninš  – Freibergs, Galvinš, Jerofejevs, Redlihs, Cibulskis, Mullen – Meija (C), Bičevskis, Darzinš – E. Kulda, Sšastlivyj (A), Skvorcovs – Tim Sestito (A), Redlihs, Shugg – Lipsbergs, Pavlovs, Saulietis.
HC Slovan Bratislava: Pogge – Kundrátek (A), Sersen (C), Švarný (A), Plastino, Bačík, Rosandić, Luža, Ďaloga – Cheechoo, Taffe, Kopecký – Jeglič, Chipchura, Lušňák – M. Hlinka, Halama, Petráš – Pätoprstý, Šiška, VopelkaRiga vstúpila do zápasu na tréningovej ploche v Pinkách aktívne, Slovanisti mali v obrannom pásme čo robiť aby ubránili domácich. Výborný zákrok vytiahol v presilovej hre Rigy Justin Pogge, ktorý zlikvidoval tutovku Ščastliveho. Kalninša preveril zo strany Slovana vážnejšie len Cheechoo, Ďlaoga mieril z ľavého kruhu nad bránu. Optickú prevahu využili domáci v 18. minúte, keď aj s prispením teču prepadol puk za Poggeho od Lipsbergsa.Belasí v druhej tretine zlepšili svoju hru a vypracovali si hneď niekoľko šancí. V 26. minúte sa bekhendom pretlačil do zakončenia Marco Halama, jeho pokus zastavila tyčka domácej brány. Ďalšie nebezpečné strely, no žiaľ bez gólovej koncovky prišli v presilovej hre po faule Jegliča. V poslednej minúte zblokovali Sersenovu tvrdú strelu obrancovia Dinama. V 46. minúte mohol vyrovnať skóre zápasu Ivan Švarný, príklepom z kruhov však netrafil priestor brány. Justin Pogge potom dvakrát zneškodnil šance Tima Sestita, no napriek tomu udrela Riga v 50. minúte druhýkrát. Nedôraz pred bránkoviskom potrestal Mikelis Redhlis. Iskierku nádeje vykresal Slovan v presilovej hre, keď sa presadil Cheechoo. Vzápäti však Riga okamžite odpovedala strelou Meiju, ktorý strelou švihom strelili tretí gól domácich. Slovan ešte dokázal znížit, počas hry v šestici sa z gólu radoval Jeff Taffe. Říhovi zverenci mal na vyrovnanie ešte viac ako sto sekúnd, no to už žiaľ neprišlo.  Miloš Říha: Prvú tretinu sme zaspali, domáci boli nabudení, dohrávali nás. V celku sme to ustáli, bolo to len jediný o gól. V druhej tretine sme prevzali inciatívu, boli tam šance, no žiaľ bez gólov. V tretej tretine sa hral vyrovnaný hokej, my sme góly nedali, naopak naše chyby súper hneď potrestal. Nepoložili sme sa.  Prva päťka predviedla posledne minúty dobrý hokej, zamkla súpera, mali tlak, ďalšie šance. Škoda, že to tam nepadlo, za záver sme si bodík určite zaslúžili.