Zaslúžené dva body, mohli byť však tri

Belasí potvrdili dobrú formu z posledných zápasov, silný Jekaterinburg zdolali po nájazdoch.

Hráči HC Slovan Bratislava pokračujú vo výborných výkonoch aj pred domácim publikom a po víťazstve nad Jugrou zdolali aj druhý tím Východnej konferencie Avtomobilist Jekaterinburg 4:3 po samostatných nájazdoch. O bod sa pripravili až v úplnom závere riadneho hracieho času."Bol to hokej hore-dole a škoda toho gólu v oslabení minútu pred koncom. Ale s tým už nespravíme nič. Myslím si, že sú to zaslúžené dva body. Jekaterinburg je silné mužstvo a klobúk dolu pred jeho výkonom. No my sme takisto hrali dobre, ale mrzí ma, že sme to nedotiahli na tri body," rozhovoril sa po stretnutí kapitán belasých Tomáš Surový.V bránke Slovana opäť čaroval Barry Brust. Kanadský gólman síce inkasoval tri góly, ale vytiahol niekoľko dôležitých zákrokov a svoj tím podržal: "Držal nás v posledných zápasoch a aj v tomto stretnutí. Všetky tri góly sme v podstate dostali z presiloviek, tam sa väčšinou nejaký priestor vždy odkryje. To musíme vylepšiť. Ale ostatné šance pochytal a dúfam, že mu to takto pôjde ďalej, pretože nám veľmi pomáha."