Zasadnutie šéfov klubov KHL v Moskve aj o zmene hracieho formátu

V Moskve sa dnes uskutočnilo pravidelné výročné zasadnutie Rady riaditeľov KHL a stretnutie generálnych manažérov všetkých klubov KHL.

HC SLOVAN Bratislava na rokovaní zastupoval predseda predstavenstva a generálny manažér Patrik Ziman.Liga vyhodnotila doterajšiu trojročnú stratégiu svojho rozvoja a zaoberala sa viacerými otázkami nového sedemročného plánu do roku 2013.V súvislosti s úpravou kalendára zápasov v ďalších sezónach sa predpokladá, že KHL nebude začínať skôr ako začiatkom septembra, pričom by sa mal postupne zvyšovať počet zápasov v základnej časti. Liga má záujem zároveň navýšiť počet zápasov medzi tradičnými súpermi a geografickými susedmi až na 40% všetkých zápasov, takže sa predpokladá zmena doterajšieho formátu ligy.Podľa prezidenta KHL Dmitrija Černyšenka: "KHL plánuje upraviť počet zápasov v základnej časti pre každé mužstvo na 60, pričom uvažuje o zvýšení počtu divízií zo súčasných štyroch na šesť. V každej divízii budú štyri kluby. Týmto spôsobom sa prirodzene zvýši počet zaujímavých zápasov medzi tradičnými súpermi a geografickými rivalmi."Zástupcovia klubov sa zároveň zoznámili s interným ratingom, podľa ktorého by koncom marca budúceho roku malo dôjsť k zoštíhleniu KHL z doterajších 27 klubov na 24. Podľa neoficiálnych informácií, HC SLOVAN nefiguruje medzi ohrozenými klubmi.Jednou z kľúčových oblastí stratégie rozvoja KHL do roku 2023 je finančno-ekonomická stabilizácia klubov KHL. Liga dostane väčšie právomoci pri priebežnej kontrole jednotlivých výdavkov klubov, ktoré bude považovať za zbytočne vysoké. Napríklad, podľa informácie zo zasadnutia je rozdiel vo výdavkoch porovnateľných klubov na cestovné a logistiku až 6-násobný a na administratívu až 10-násobný! Dôležitou úlohou klubov bude tvorba konkurencieschopného komerčného produktu, aby príjmy z marketingovej a obchodnej činnosti pokrývali do roku 2023 aspoň 25 percent všetkých výdavkov klubu. Mimochodom, HC SLOVAN Bratislava toto kritérium spĺňa už v súčasnosti.