Zápasový program pokračuje proti Detve

V rýchlom slede pokračuje program Tipos Extraligy, v nedeľu o 17:00 h nastúpime proti Detve.

Slovanisti sa v posledných týždňoch musia vyrovnávať s rozsiahlou maródkou v útočných radách, ktorá sa prejavuje aj na výsledkoch. V piatok belasí v preriadenej zostave nestačili v Maďarsku na domáci Miskolc a podľahli mu 0:2. O dva dni nastúpime na ďalší duel a tréneri veria, že do neho budú môcť zaradiť aspoň niektorého zo zranených hráčov.Detva prežíva zatiaľ výbornú sezónu. Zverenci trénera Ernesta Bokroša sú veľkým prekvapením Tipos Extraligy. Veď po odohratí 30 zápasoch májú na konte 57 bodov, teda rovnako ako Slovan. Na horšiu štvrtú pozíciu ich odsúva len skóre, Slovan má o zápas menej.V piatok si len bod zo vzájomného zápasu s tímom spod Poľany odviezla Nitra, ktorá prehrala 2:3 v samostatných nájazdoch.Na strednom Slovensku sa darí zámorskýcm legionárom. Jonathan Charbonneau nazbieral 24 bodov, o 3 body za ním je Trevor Cox. O tretiu priečku sa ‚dalia s 19 bodmi slovenskí útočníci Juraj Sýkora a Peter Valent. Dobré výkony podáva aj Grayson Downing, v 20 zápasoch dokázal bodovať 15 – krát.Zadné rady Detvy má rovnako svojho lídra zo zámória. River Rymsha má na konte slušných 17 bodov. Tréneri rovnako často využívajú aj Daniela Gachulinca či talentovaných reprezentantov do 20 rokov Olivera Turana a Andreja Goliana.Bránkovisko Detvy stráži najčastejšie zámorský gólman Tomas Sholl, jeho úspešnosť je 93%. Jedenásťkrát sa do brány dostal Roman Petrík, úspešnosť má 92,5% zákrokov.