Pred nami je ďalší dôležitý duel

Vo štvrtok privítame ďalšieho rivala v boji o play-off. Úvodné buly duelu s Viťazom Podolsk je na programe tradične o 19:00.

HC SLOVAN Bratislava - Viťaz Podolsk
Bratislava, SLOVNAFT Arena - štvrtok 27.11.2014 o 19:00 h
Kúpiť vstupenky
Posledný vzájomný zápas: Viťaz - HC SLOVAN 1:2sn (26.1.2014)
HC SLOVANViťaz Podolsk
Bilancia30-12-18 38 b./12.31-16-15 45 b./8.
Posledných 5 zápasovP-P-V-P-PV-P-P-V-P
Góly66-7786-96
Presilovky16.2% (18.)16.3% (17.)
Oslabenia84.9% (7.)80.5% (20.)
Najproduktívnejší hráčL. Nagy 25 (14+11)R. Horák 21 (15+6)
Najlepší strelecL. Nagy 14R. Horák 15
Najlepší nahrávačL. Nagy 11M. Kempe 11

Napriek streleckej prevahe sme v súboji s Lokomotivom Jaroslavľ vyšli naprázdno, a tak potrebujeme stratené body získať čo najskôr späť. Nebude to však jednoduché, pretože Viťaz patrí medzi príjemné prekvapenia Západnej konferencie. Tento klub si počas svojho pôsobenia v KHL ešte nezahral v play-off, ale tento ročník má rozbehnutý nádejne. S mierne pozitívnou bilanciou 16 víťazstiev – 15 prehier a ziskom 45 bodov mu aktuálne patrí 8. priečka, z ktorej by sa dostal do „vyraďovačky“. Posledný zápas v Záhrebe mu však nevyšiel, Medveščaku podľahol 1:3, aj keď podobne ako Slovan v utorok vyhrával 1:0.Vedenie Podolska malo v lete šťastnú ruku pri získavaní posíl. Do každej formácie získalo hráčov, ktorí sa zaradili medzi opory mužstva. Ofenzívnym lídrom je talentovaný Roman Horák. Český útočník skúšal šťastie v NHL, ale pred touto sezónou sa rozhodol pre návrat do Európy. V KHL sa zaradil medzi najlepších strelcov, súperových brankárov prekonal doteraz 15-krát. Mimoriadne efektívny je najmä v presilovkách, strelil v nich šesť gólov. Navyše dokáže nebezpečne uniknúť aj počas oslabenia, v nich súperovu nedôslednosť potrestal dvakrát. S 21 bodmi je najproduktívnejším hráčom mužstva.Obranným pilierom Viťazu je Denis Grebeškov. Ruský zadák so skúsenosťami z NHL a dvomi titulmi majstra sveta je povestný svojou tvrdou hrou. V tomto ročníku uštedril útočníkom už 43 „hitov“. Z času na čas sa zapíše aj do kanadského bodovania, na konte má jeden gól a sedem asistencií. S rovnakým počtom asistencii je v tabuľke produktivity medzi bekmi obranca Mathias Porseland, známy z pôsobenia v pražskom Leve. Podolsk získal aj do brány posilu, ktorá ešte vlani brázdila klziská za morom. Harri Säteri strávil posledné tri sezóny na farme San Jose Sharks, ale šancu v prvom tíme nedostal ani raz. Fínsky gólman vstúpil do KHL bez zbytočného rešpektu a vybojoval si post jasnej jednotky. Doteraz nastúpil na 26 zápasov a úspešnosť zákrokov si drží nad 91 percentami.Kapitánom nášho najbližšieho súpera je Maxim Afinogenov. Držiteľ kompletnej medailovej zbierky z MS patrí medzi aktívne legendy ruského hokeja. Podstatnú časť svojej kariéry strávil v NHL, odohral v nej 700 duelov. V tomto ročníku si doteraz pripísal 6 gólov a 8 asistencií.Špeciálnu príchuť bude mať tento duel pre Johana Backlunda. Švédsky gólman strávil minulú sezónu práve v Podolsku. Proti svojim bývalým spoluhráčom však už v drese HC SLOVAN nastúpil. S Viťazom sme totiž v lete odohrali prípravný zápas v rámci sústredenia vo Švajčiarsku. Z víťazstva 3:2 po nájazdoch sa vtedy radoval náš súper. V uplynulom ročníku sa v našich vzájomných dueloch viac darilo hosťom. V Bratislave sme prehrali 1:4, ale v Podolsku sme si to aspoň čiastočne vynahradili a zvíťazili sme 2:1 po nájazdoch.Vstupenky na ďalší dôležitý zápas, ktorý môže veľa prezradiť v boji o postup do záverečnej časti sezóny si fanúšikovia môžu zakúpiť v sieti Ticketportal.