SloavnPositive

Fanshop

Zámorská formácia Astany rozhodla v presilovkách

0 0

HC SLOVAN napriek prevahe a vedeniu po prvej tretine nezískal v Astane žiadny bod.

Barys Astana - HC SLOVAN Bratislava 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)

Góly a asistencie: 3. Dawes (St. Pierre), 27. Vey (Dietz), 40. R. Starčenko (Southorn), 44. Dawes (St. Pierre), 44. Dawes (Vey) – 3. Ebert (Co. Genoway), 10. A. Šťastný (Skalický, Šerbatov)

HC Barys Astana: Karlsson – Dietz, Dallmann (A), Southorn, Semionov (A), Lipin, Polochov, Orechov, Savčenko – Vey, Dawes (C), St. Pierre – Starčenko, Žajlauov, Gurkov – Puškariov, Markelov, Ševčenko – Akolzin, Lichotnikov, Sagadejev
HC Slovan Bratislava: Mazanec  – Ebert, Sersen, Meszároš (C), Després, Voráček, Švarný (A), Bačík – Řepík, Boychuk, Kašpar (A) – Genoway, Viedenský, Buchtele – Skalický, Šťastný, Šerbatov – Mikúš, Sádecký, Sloboda

Rozhodca: Gusev, Kulakov – Šalagin, Šišlo

Diváci: 6.373

Proti favoritovi z Kazachstanu hral Slovan od úvodu nebojácne, bol aktívnejší v hre i strelecky. Hra belasých mala úspech už v tretej minúte, keď po prihrávke Genowaya prestrelil Karlssona Nick Ebert. Domáci odpovedali rýchlo, zásluhou prízemnej strely od Nigela Dawesa. Stav 1:1 vydržal len šesť minút, po výbornej práci Pavla Skalického v obrannom pásme sa dostal Slovan do prečíslenia 3 na 1, ktoré po prihrávke práve Skalického zakončil do prázdnej brány Andrej Šťastný.

Druhá časť hry bola poznačná vylúčeniami. V 27. minúte potrestal jeden z našich faulov Linden Vey. Slovan sa potom ubránil presilovke o dvoch hráčov, hrozil z brejkov, no brankár Karlsson potvrdzoval svoje výborne čísla. Smola prišla pre Slovan 41 sekúnd pred druhým klaksónom , keď nahodený puk tečoval za Mazanca Starčenko a domáci prvýkrát vyhrávali.

O osude zápasu rozhodlu v tretej tretine opäť presilovky. Nigel Dawes svojim druhým a tretím gólom potrestal vylúčenia Kašpara i Voráčka a bola 5:2. Zverenci Eduarda Zankoveca napriek nepriaznivému skóre bojovali, no v dvoch početných výhodach neznížili ani po jednej z dobrých striel do priestoru brány.

Eduard Zankovec: Gratulujem Barysu k víťazstvu. Ukázal nám dnes svoju nesmiernu silu v presilovkách, dobre zahral aj oslabenia, v ktorých sme aj napriek niekoľkým príležitostiam neskórovali. Pozitívom bola naša hra od úvodu zápasu a v celej prvej tretine, kedy sme boli domácim vyrovnaným, ak nie lepším súperom.