Zámena víťazov Gagarinovho pohára

Výmena hráčov sa uskutočnila medzi HC SLOVAN Bratislava a Traktorom Čeljabinsk.

Na jej základe získava HC SLOVAN Bratislava do svojho mužstva kanadského útočníka Francisa Parého. Dvadsaťosemročný hokejista sa s manažmentom klubu dohodol na kontrakte do konca aktuálnej sezóny. Do tímu tak prichádza pravák s využitím v defenzívnej činnosti, no tiež v priestore pred súperovým brankárom, kde do bodky plní čiernu prácu a je veľkým prínosom pre celú útočnú formáciu. Francis Paré pochádza z východného pobrežia Kanady, mesta Lemoyne v štáte Québec, kde rovnako začínal s profesionálnym hokejom v juniorskej súťaži QMAA. Z nej sa následne presunul na päť sezón do známejšej QMJHL. Najmä v posledných ročníkoch v tejto súťaže Paré bodovo explodoval a v 147 zápasoch si pripísal až 185 bodov. O prvé mužstvo NHL bojoval Paré na farme Detroitu Red Wings v Grand Rapids Griffins. Počas piatich ročníkov sa s výnimkou jedinej 39 bodovej sezóny dostal vždy cez 40 bodov, vybojoval tiež Calder Trophy, no napriek tomu sa v silnej konkurencii prvého tímu Red Wings nepresadil a zamieril do Európy. Sezónu 2013/14 začal v TPS Turku, odkiaľ sa po 30 dueloch presunul do Metallurgu Magnitogorsk, v ktorého drese sa tešil zo zisku Gagarinovho pohára. Aj predošlú sezónu mal Paré v štatistikách dva kluby, začal v Magnitogorsku, sezónu končil s so sedemnástimi bodmi v 28 zápasoch v Čeljabinsku.Opačným smerom, do Traktoru Čeljabinsk putuje obranca Filip Novák. Český hokejista odchádza na základe klauzuly v jeho zmluve, ktorá hovorí o prísľube uvoľniť hráča v prípade zaujímavejšej ponuky. Tridsaťtriročný obranca prišiel do  Bratislavy na začiatku septembra, v Slovane odohral 16 zápasov s bilanciou jeden gól a jedna asistencia. HC SLOVAN chce touto cestou poďakovať Filipovi Novákovi za jeho zodpovedný prístup, odvedené služby a v ďalšej kariére mu praje veľa úspechov.