Začala dražba vianočných dresov

Hokejisti Slovana v nich odohrali vianočný zápas proti Metallurgu Magnitogorsk.

Špeciálnu edíciu vianočných dresov pre spomínaný duel navrhol Juraj Šiška, ktorý sa v posledných rokoch podieľa na celkovej vizuálnej identite klubu v KHL. Dres sa počas jedného zápasu vrátil k červenej farbe. Slovan v nej nastupoval viacero sezón v 70-tych a 80.-tych rokoch minulého storočia. Červená bola navyše zvolená tiež ako jedna z tradičných farieb Vianoc, ktorú štylisticky dotvoril trojfarebný vianočný stromček. Výnimočne je na drese použitý diagonálny názov Slovan, ktorý je s obľubou využívajú na svojich retro dresoch, či tretích sadách viaceré svetoznáme kluby, vrátane tímov z NHL.HC SLOVAN Bratislava dáva pre zberateľov do dražby kompletnú sadu autentických, hraných dresov. Medzi nimi napríklad aj dres najproduktívnejšieho hráča mužstva Jeffa Taffea (20), alebo dres vtedy najlepšieho strelca Michala Řepíka (26), ktorý v ňom odohral nateraz posledný zápas za Slovan. V aukcii je možné získať aj dres strelca jediného domáceho gólu v tomto zápase Andreja Meszároša (16), kapitána Michala Sersena (8), či dres brankára Jakuba Štěpánka (30).Zaujímavosťou je fakt, že dražitelia si môžu vybrať tiež podpísané dresy štvorčlenného realizačného tímu – Vladimír Országh (61), Róbert Petrovický (39), Rudolf Jendek (41), Pavol Rybár (29), pre ktorých boli rovnako vyrobené vianočné dresy s číslami podľa ich vlastného výberu. Vyvolávacia cena každého dresu je stanovená na € 90,-. Výťažok z tejto dražby dresov poputuje na konto neziskovej organizácie Deťom s rakovinou a občianskemu združeniu Slniečko na ceste, s ktorými už HC SLOVAN dlhodobo spolupracuje. Aukcia začala tesne po zápase s Traktorom Čeľjabinsk 15. januára, jej koniec je  naplánovaný na 23. januára 2019 súbežne na stránkach www.hcslovan.sk a tiež www.hokejportal.net. Vrcholiť bude v tento deň medzi 20:00 h - 21:00 h, kedy sa bude rozhodovať o konečných cenách a tiež majiteľoch cenných dresov.