Začala sa dražba vianočných dresov

Hokejisti Slovana v nich odohrali zápasy proti Nitre a Novým Zámkom v období vianočných sviatkov a Nového roka.

HC SLOVAN vám v spolupráci s Hokejportal.net prináša možnosť dražby originálnych a jedinečných vianočných dresov. Hokejisti HC SLOVAN v nich nastúpili 30. decembra proti Nitre (1:2) 3. Januára proti Novým Zámkom (2:0).Na hrudi vianočného dresu dominuje namiesto oficiálneho loga s orlom alternatívne logo v tvare veľkého písmena S s pierkom orla zakončeným čepeľou hokejky.Ďalšou podstatnou črtou tretej sady je výrazná prítomnosť striebornej farby, popri doplnkovej bielej. Strieborná patrí dlhodobo medzi najpopulárnejšie farby Vianoc. V kombinácii s tmavomodrou navy farbou pôsobí tretia sada skutočne elegantne a zároveň je predsa len o čosi iná ako základná edícia dresovTretím prvkom, ktorý na sviatočnej sade dresov pripomína najkrajšie sviatky v roku, sú vzory ľudovej výšivky na miestach, kde sa zvyčajne nachádzajú tradičné pásy, teda na ramenách, rukávoch, ako aj štulpniach.Kabína tímu belasých sa s manažmentom klubu jednoznačne zhodla, že výťažok z dražby venuje rodine spoluhráča Juraja Valacha. Ako je známe, Juraj sa popri hokeji s obetavou pomocou svojich rodičov už od roku 2016 sám stará o dvojičky Jerguša a Amálku. Ich mama Simona pri pôrode nešťastne zomrela, chlapček sa narodil s postihnutím.V zbierke dresov nechýbajú napríklad dres Tylera Parksa, ktorý v ňom vychytal prvé čisté konto v Slovane. Strelcami gólov v dvoch zápasoch boli Rastislav Gašpar, Brendan O’Donnell a Milan Kytnár. Zaujímavý je aj dres Adama Ondriša, najmladšieho hráča, ktorý kedy za Slovan hral.Dražba odštarovala v sobotu 9. januára, vrcholiť bude v pondelok 18. januára, kedy sa rozhodne o definitvnych držiteľoch jednotlivých dresov.