Z Viedenského spravili kapitána, Marek zostal zaskočený

Proti Záhrebu viedol belasých s kapitánskym céčkom Marek Viedenský.

V predposlednom prípravnom zápase pred štartom nového ročníka nadnárodnej KHL privítali belasí pred vlastným publikom tradičného rivala zo Záhrebu. Tréneri Slovana dali príležitosť ukázať sa viacerým mladíkom a omladený tím viedol ako kapitán Marek Viedenský."Smoleňák dnes nehral a tréner sa rozhodol, že kapitánom budem ja. Priznám sa, že som bol prekvapený. Snažil som sa, aby som ako kapitán neprehral prvý zápas a čiastočne sa to aj podarilo, bohužiaľ, prehrali sme po nájazdoch. V šatni som musel viac hovoriť než zvyčajne a povzbudzoval som chalanov, aby sme hrali celých 60 minút," opísal svoju kapitánsku premiéru.V zápase s Medveščakom už bolo cítiť, že nová sezóna je tu čo nevidieť. Súboj bol vyhecovaný a hráči Záhrebu opäť predvádzali tvrdú hru s ich povestnými provokáciami. "Každý sa chce ukázať, ale myslím si, že niektoré veci boli ešte pred štartom sezóny zbytočné. Ale my sme sa nedali, snažili sme sa šarvátkam vyhýbať, aby sme sa zbytočne nevylučovali. Chceli sme ich nechať, nech sa vybúria, no zároveň sme im nedovolili, aby nás bili," zhodnotil duel Marek Viedenský.