Z Michaloviec si vezieme bod

HC SLOVAN Bratislava na ľade Michaloviec prehral 1:2 po samostatných nájazdoch.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Slovan Bratislava 2:1 pp a sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 28. Zekucia (Hickmott, Török), rozh. sam. nájazd Galamboš – 34. Kytnár. Rozhodovali: Müllner, Šefčík – Hercog, Beniač – Gajan st., vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše: Mudrák 5+DKZ - Štajnoch 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákovMichalovce: Tomek - Southorn, Mihalik, Ťavoda, McCormack, Ťavoda, Zekucia, Kolusz, Mudrák - Korhonen, Lalancette, Šoltés – Takáč, Suja, Bartánus – Regenda, Hickmott, Erkinjuntti – Török, Galamboš, Chalupa - MašlonkaSlovan: Parks – Bačík, Sersen, Štajnoch, Mészároš, Valach, Ališauskas, Beňo, Maier – O\'Donnell, Urbánek, Gašpar – Jendek, Kytnár, Šišovský – Rapáč, Bortňák, Kundrík - Uram, Lačný, LepskiiDomáci hneď v úvode zápasu nevyužili presilovú hru, postupne sa predviedli prvými zákrokmi obaja brankári. Nepríjemný moment pre hostí nastal v 8. minúte, keď po súboji Mudráka s Gašparom zostal útočník Slovana s veľkými bolesťami na ľade a po zranení v hornej časti tela putoval do nemocnice. Mudrák dostal trest do konca zápasu, ale dlhú presilovku Slovan nevyužil. Dve početné výhody mali potom k dispozícii aj Michalovčania, ale gól v prvej tretine nepadol.V druhej dvadsaťminútovke mali Michalovce v úvode výhodu trestného strieľania, ale Lalancetteho pokus Parks vykryl. Ďalšiu šancu Dukly mal Suja, ale do vedenia dostal domácich až krátko nato Zekucia. Vzápätí mal Galamboš ďalšiu šancu, ale v samostatnom nájazde uspel brankár Slovana. Hostia potom mali možnosť presilovky a Kytnár v nej vyrovnal na 1:1. Vzápätí mohol poslať Slovan do vedenia O\'Donnell, ale svoju šancu nevyužil.V tretej tretine boli domáci aktívnejší, mali niekoľko šanci rozhodnúť zápas v riadnom hracom čase, ale svoje možnosti nevyužili. Rozhodnutie neprinieslo ani predĺženie, víťaza duelu určili až samostatné nájazdy. Presadil sa iba Galamboš a rozhodol o triumfe Michaloviec.