Vytúžená výhra v Chanty - Mansijsk

HC SLOVAN si po výhre v Jugre pripisuje do tabuľky tri body.

Jugra Chanty – Mansijsk – HC SLOVAN Bratislava 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Góly a asistencie: 43. Vitásek, 57. Viklund (Viklund, V. Polák) – 13. Hrnka (Skalický, Švarný), 39. Šerbatov (Co. Genoway, Boychuk), 52. Řepík (Kašpar, Sersen), 59. EbertJugra Chanty-Mansijsk: Proskuriakov (Šaryčenkov) – Viklund, Lekomcev (A), Vitásek, Štajnoch, Nekolenko, Pogorišný, Pereťagin – V. Polák, Varfolomejev, Savinainen – Koroljov, A. Michejev, Pestuško – Kozlovskij, Kupcov, Beľajev – Šurakov, Iľjin, Ankudinov.
HC Slovan Bratislava: Štěpánek (Mazanec) – Sersen, Ebert, Després, Meszároš (C), T. Voráček, Švarný (A), Barker – Boychuk, Buchtele, Řepík – Viedenský, Co. Genoway, Kašpar (A) – Šerbatov, Skalický, A. Šťastný – Sádecký, J. Mikúš, Hrnka.Rozhodca: Jevgenij Gamalej, Jurij Oskirko – Konstantin Gordenko, Viktor Tomilov.Už v úvode mohol potešiť striedačku Slovana útočník Eliezer Sherbatov, ale jeho sólo z rohu skončilo iba na tyčke brány, neujala sa ani dorážka Pavla Skalického. Slovanisti sa potom trápili v dlhej, až štvorminútovej presilovej hra a paradoxne udreli až po jej skončení. Nenápadnou strelou spoza obrancu sa presadil Tomáš Hrnka. V 15. minúte to mohlo byť pre belasých o čosi veselšie, prihrávku Ivana Švarného však nestihol umiestniť do brány tiesnený Marek Viedenský.Slovan jasne prevýšil domácich v prostrednej časti hry, z tlaku však vyťažil len jeden gól. Šťastným strelcom bol Eliezer Sherbatov, ktorého našiel samého pred bránou krásnou prihrávkou Colby Genoway. Po góle volala aj presilovková kombinácia, na ktorej konci bol Michal Řepík, ten poslal svoju strelu iba do brvna domácej brány.Vzruch prinieslo tretie dejstvo. V ňom domáci zásluhou českého beka Vitáska znížili na rozdiel jediného gólu. Slovan však odpovedal, keď Lukáš Kašpar využil prihrávku Michala Sersena, našiel ešte lepšie postaveného Michala Řepíka a bolo 3:1. Jugra sa následne radovala z presilovkového gólu, ktorý hlavný arbiter pre ofsajd neuznal. Dočkala sa o štyri minúty neskôr, keď sa po chybe v našej defenzíve presadil Viklund. V snahe o vyrovnávajúci gól dal poistku za zápasom do prázdnej brány Nick Ebert. Eduard Zankovec: Prvé dve tretiny sme hrali dobrý hokej, vytvárali si šance, ujali sa vedenia o dva góly. V tretej tretine sme si situáciu sami skomplikovali, prišli opäť zbytočné vylúčenia. Chlapci však záver duelu zvládli v defenzíve, pomohol nám aj výkon brankára.