Vyťažený Lušňák: Tentoraz stvrdnuté nohy nehrozili

Belasí získali s obhajcom Gagarinovho pohára bod, pokojne však mohli aj viac.

Proti SKA Petrohrad nastúpili slovanisti v pozmenenej zostave, nakoľko na rozcvičke sa zranil Dávid Skokan a na súpiske chýbal aj Patrik Luža a dištancovaný Andrej Šťastný. Priestor sa tak otvoril pre ďalších borcov a Patrik Lušňák si zahral do sýtosti. Na ľade sa objavoval aj potom, ako tréner Říha stiahol hru na tri formácie. "Bol to kvalitný zápas, hralo sa hore-dole z oboch strán, podali sme dobrý výkon. Škoda len gólu v predĺžení, mohli sme ho dať my. Konečne som bol vyťažený a hral som do konca zápasu. Je to úplne niečo iné, ako keď sa na ľad dostanete len párkrát. Potom vám stvrdnú nohy. Ale keď ste stále v tempe, tak to nehrozí," pochvaľoval si útočník Slovana. Belasí odohrali s aktuálnym držiteľom Gagarinovho pohára viac než vyrovnanú partiu a pokojne mohli pomýšľať aj na vyšší bodový zisk: "Po prvej tretine sme si povedali v kabíne, že máme hrať tak, ako to predvádzame vonku. Aby sme ich napádali, tlačili sa do brány. Začali sme to robiť a vznikli z toho šance a nakoniec sme dali aj gól. Ak budeme takto hrať aj ďalej, tak to pôjde len dopredu a budeme viac vyhrávať."