Vysoká prehra v Záhrebe

HC SLOVAN si z ľadu Medveščaku Záhreb nedonáša ani bod.

Medveščak Záhreb – HC SLOVAN Bratislava 6:0 (2:0, 4:0, 0:0)

Góly: 16. T. Larkin, 20. A. Giroux (Butler, Co. Genoway), 22. Brulé, 26. Hedberg (J. Krejčík, Butler), 30. Glumac, 39. A. Giroux (Co. Genoway, Bezina)Zostavy:
KHL Medveščak Záhreb: Taylor (Hovinen) – Morrison, Parlett, Bezina (A), Krejčík, Katic, Larkin, – Mertl, Co. Genoway, Bolduc (A) – McMillan, Brulé, Butler – Paré, Giroux, Hedberg – Smejkal, Arkalov, Glumac (C) – Perkovich
HC SLOVAN Bratislava: Brust (Pogge) – Švarný (A), Plastino, Kundrátek, Meszároš (C), Ďaloga, Luža, Pokorný – Nedorost, Jeglič, Viedenský (A) – Cheechoo, Taffe, Chipchura – Skalický, Lušňák, Šťastný – Šiška, Zigo, Vaslký – KubalíkBelasí boli od úvodu aktívnejším tímom a niekoľkokrát zamestnali Taylora. Už v druhej minúte strieľal nebezpečne po Šťastného prihrávke Valský. Aj druhá akcia Slovana mala český rukopis, Kubalík trafil ale len do výstroje domáceho brankára. Říhovi zverenci sa ubránili presilovej hre a následne rovnako nevyužili výhodu o jedného hráča. V 11. minúte sa snažil prekvapiť brankára Medveščaku Taffe spoza brány. Z prvého gólu sa tešili domáci v 16. minúte, zlú prihrávku potrestal presnou strelou Larkin, na 2:0 zvýšli v závere prvej tretiny v presilovej hre Giroux.Prostredná časť hry hokejistom Slovanu absolútne nevyšla. Už v 22. minúte sa domáci po práci Gilberta Brulea radovali z tretieho gólu. O ďalšie tri minúty zdvíhal ruky nad hlavu Hedberg, ktorý z ľavého kruhu prestrelil Brusta. Slovanu vôbec nič nevychádzalo, dobrú šancu nezakončil gólom Viedenský. Hrubú chybu v presilovke využil Glumac a zvýšil už na 5:0. Zo strany Medveščaku to nebolo všetko, v presilovke o dvoch hráčov strieľal po vyšachovaní obrany do prázdnej brány Giroux.V tretej tretine sa Slovanisti snažili o skorigovanie výsledku, mali na to hneď niekoľko presiloviek, no domáci držali čisté konto. Šance na skórovanie mali Václav Nedorost, Andrej Šťastný tiež Jonathan Cheechoo. Záver zápasu sa nezaobišiel bez šarvátok. HC SLOVAN na ľade Medveščaku nestrelil ani gól a prehral vysoko 0:6.  Miloš Říha: Od desiatej minúty bol zápas jasne v režii domácich, boli hladoví, hokejovejší, agresívnejší, dôraznejší a jednoduchší. Dnes vyhrali úplne zaslúžene.Na adresu svojho mužstva, musím povedať, že tak zlý zápas pod mojou taktovkou sme ešte neodohrali. Je mi ľúto fanúšikov, ktorým sa ospravedlňujem za mužstvo. Takýto výkon si nemôžeme dovoliť podať. Pochváliť môžem možno dvoch hráčov.