Vysoká porážka od CSKA vo Viedni

0 0

HC SLOVAN Bratislava podľahol CSKA Moskva 0:9.

HC Slovan Bratislava - CSKA Moskva 0:9 (0:4, 0:3, 0:2)

Góly: 1. Vey (Dahlbeck), 3. Kaprizov (Vey, Robinson), 7. Robinson (Hansen, Andronov), 10. Svetlakov (Telegin), 22. Andronov (Hansen, Kalinin), 34. Šalunov (Okulov), 34. Vey (Grigorenko), 46. Hansen, 55. Slepyšev (Grigorenko, Marčenko)
Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:2, rozhodovali: Ščeňov, Soin - Viľugin, Palej, 5543 divákov

Zostavy:
Slovan:
Čiliak (7. Štěpánek) - Jánošík, Sersen, Grman, Klok, É. Gélinas, Bačík, Švarný - Řepík, Taffe, Virta - Liška, M. Sukeľ. Červený - P. Lamper, Bailey, M. Lunter - Hrnka, Chipchura, Rau
CSKA: L. Johansson - Robinson, Dahlbeck, Naumenkov, Nesterov, Marčenko, Blažijevskij, Romanov - Grigorenko, Vey, Kaprizov - Okulov, Šalunov, Slepyšev - Hansen, Andronov, S. Kalinin - Tolčinskij, Svetlakov, Telegin

Slovan vstúpil do zápasu veľmi zle a už po troch minútach si tréner Vladimír Országh zobral oddychový čas. Jeho zverenci totiž urobili dve hrúbky, ktoré potrestal súper dvoma gólmi. Už po 26 sekundách hry využil prvú Vey a po ňom sa presadil aj Kaprizov. Slovan odpovedal po krátkom obliehaní bránky súpera strelou Taffeho, ale vzápätí poslal puk za chrbát Čiliaka po tretí raz Robinson. V bránke "belasých" vystriedal Čiliaka Štěpánek, ale ten už po chvíľke nestačil na ďalšiu kombináciu Moskovčanov, po ktorej ho dokonca v oslabení prekonal Svetlakov. V závere tretiny mohol znížiť Virta, ale mieril iba do brankára.

Ani začiatok druhej tretiny Slovanu nevyšiel. Už po 68 sekundách nestačil Štěpánek na zakončenie Andronova a CSKA viedol o päť gólov. Hráči ruského tímu hrali veľmi jednoducho, výborne kombinovali, zatiaľ čo "belasým" odskakovali puky aj po ľahkých prihrávkach. Marčenkova strela od modrej čiary sa v 27. minúte obtrela o pravú žrď, potom však prišli ďalšie okulahodiace kombinácie "červenej armády". Prvú zakončil gólovo Šalunov a o 17 sekúnd neskôr aj Vey.

Tretie dejstvo vyšlo Slovanu najlepšie, už v úvode nastrelil konštrukciu bránky Gelinas. V 45. minúte im ponúkli ďalšiu šancu hráči CSKA, ktorí po faule išli do oslabenia. V ňom však prišla chyba Gelinasa, po ktorej sa do nájazdu dostal Hansen a strelil ôsmy gól. Slovan sa snažil aspoň o čestný úspech, ale v 55. minúte musel opäť prehltnúť ďalšiu radosť súpera, keď na konečných 9:0 pre CSKA upravil Slepyšev.

Vladimír Országh (tréner Slovana): "Odohrali sme veľmi zlý zápas s množstvom chýb, ktoré náš súper trestal. Vedeli sme, že ak chceme byť úspešní, nesmieme hráčov súpera púšťať do prečíslení a musíme byť pozorní v defenzíve. Náš plán sa zrútil už v úvodných troch minútach, keď sme dostali dva góly. Boli sme zakríknutí, mali sme až prílišný rešpekt. Od stavu 0:3 hral súper takmer exhibične až do konca zápasu. Cítim sa veľmi zle najmä kvôli našim fanúšikom, ktorí merali cestu do Viedne a aj kvôli našim brankárom, ktorým sme vôbec nepomáhali. Rozdiel v hre oboch mužstiev bol dve až tri výkonnostné triedy."