Vyrovnaný zápas rozhodla druhá tretina

HC SLOVAN Bratislava odohral na ľade Jokeritu Helsinki vyrovnaný zápas. Domácim sme po dvoch inkasovaných góloch v druhej tretine podľahli tesne 1:2.

Jokerit Helsinki – HC SLOVAN Bratislava 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Góly: 30. Koukal (Omark, Moses), 39. Mäki (Gunderson, Kapanen) – 49. Nagy (Sersen, Jeglič)Zostavy
Jokerit: Karlsson (Helenius) – Ohtamaa, Jaakola, Korpikari, Todd, Gunderson, Lajunen – Mäki, Kapanen, Huhtala – Pöysti, J. Sallinen, Harju – Moses, Koukal, Omark – Ben-Amor, Hahl, Rita.
HC SLOVAN: Backlund (Janus) – Sersen, V. Mihálik, Baranka, J. Brejčák, Luža, Sigalet, Štajnoch – Bartovič, Surový, Vondrka – Ružička, Nedorost, Netík – Jeglič, Tičas, Nagy – Rachůnek, Bližňák, M. LunterAko prvý pohrozil v Hartwall Arene aktívnejší Slovan, Tičar perfektne prenechal parťákovi z útoku Jegličovi, no ten tiesnený nedokázal usmerniť  puk za chrbát Karlssona. Domáci sa postupom času čoraz viac dostávali do svojho útočného pásma. V 5. minúte sa Harju ocitol pred Backlundom, ten však skvele zasiahol. O minútu neskôr preskočil puk hokejku Sigaletovi, Rita v úniku našťastie netrafil vinkel našej brány. Karlssona zasiahol dobre po strelách Michala Sersena a tečovanom puku z hokejky Štefana Ružičku. Do šance sa po Mihalikovom nahodení už už dostával Ladislav Nagy, brániaci hráč však do veľmi dobre zareagoval a nedovolil mu zakončiť.Zverenci fínskeho trénera Matikainena začali druhú tretinu presilovou hrou, ktorá sa po ďalšom faule zmenila na 21 sekundovú výhodu o dvoch hráčov. Slovanisti si však nevypracovali čistú gólovú šancu, no len niekoľko striel, z ktorých bránu trafil iba Michal Sersen. Na druhej strane sa cez našich obrancov presadil Moses, strelu švihom dobre pokryl Backlund. Štefan Ružička vyslal dobrý pokus v ďalšej presilovku, dorážku nezasunul za čiaru Vondrka ani Nedorost. Jokerit sa v polovici zápasu dostal do rýchleho úniku, Omark výborne prihral Koukalovi a ten aj s trochou šťastia otvoril skóre – 1:0. Domáci mohli zvýšiť vedenie okamžite po góle, Hahl poslal ale puk vysoko nad. Jokerit si v závere druhej tretiny zahral presilovú hru o dvoch hráčov, ktorú síce nevyužil, no následne inkasoval Slovan už so štyrmi hráčmi na ľade, strelcom bol Mäki. Domáce mužstvo hralo v tretej tretine dobrý organizovaný hokej a Slovan pred brankára Karlssona takmer nepúšťali. Slovanistom nahadzované puky od modrej čiary gól nepriniesli. Pozor sme si museli dať aj na rýchlych útočníkov Jokeritu, ktorí sa dostávali do brejkových situácii. Slovanu sa napokon podarilo na radosť asi dvoch stoviek svojich fanúšikov v hľadisku skórovať v 49. minúte. Sersenovu strelu tečoval do brány Ladislav Nagy - 2:1. Veľkú šancu spálil Václav Nedorost, ktorý zblízka nerafil priestor brány. Slovan sa v závere snažil vyrovnať, narážal však na výbornú obranu domácich. Druhý gól sa nám nepodarilo streliť ani v záverečnej hre bez brankára.Petri Matikainen: Proti silnému Jokeritu sme dnes odohrali dobrý zápas. Súperovi sme boli počas celého zápasu vyrovnaným protivníkom, dodržiavali sme herný systém a hrali pozorne v obrane celých 60 minút. Bohužiaľ sa nám dnes veľa pozitív nepodarilo pretaviť do  výsledku a zisku bodov do tabuľky.