Čada: zmeniť presilovky a odstrániť individuálne chyby!

Hlavný tréner belasých Rostislav Čada ešte nemá jasno v tom, kto nastúpi do bránky proti Medveščaku.

Hráči Slovana Bratislava včera absolvovali posledný z desiatich prípravných duelov pred novým ročníkom KHL. Po prehre s Vítkovicami po predĺžení predstúpil pred novinárov hlavný kouč belasých Rostislav Čada a rozhovoril sa o tom, kde jeho tím najviac tlačí topánka: "Prišlo k nám veľa nových hráčov, ale bohužiaľ polovica z nich neabsolvovala pre zranenia celú prípravu, niektorí dodnes nehrajú. Až na výnimku v zápase s Minskom sme dostávali málo gólov, no aj tak musíme ďalej pracovať na obrannej hre a, samozrejme, musíme zlepšiť zakončenie. Veľký nedostatok máme v podobe využívania presilových hier, na tom bude treba zapracovať a výrazne to zmeniť. Čaká nás ťažká sezóna plná bojov a rozhodovať budú drobnosti, individuálne chyby. Bolo tomu tak aj v týchto prípravných zápasoch. Často sme inkasovali góly po individuálnych chybách a bol by som nerád, keby sa to v našej hre znovu objavovalo aj v súťažných stretnutiach." V predsezónnom období dostali príležitosť obaja brankári, ale či sa v prvom zápase proti Záhrebu do brány postaví Janus či Backlund, zatiaľ jasné nie je:"Musím sa priznať, že chyba Johana Backlunda v predĺžení duelu s Vítkovicami skomplikovala celú situáciu. Obaja brankári podávali prakticky rovnaké výkony, Jarovi zhoršilo štatistiku a hodnotenie neúspešné stretnutie proti Minsku. Brankárska otázka pre prvý zápas je v tejto chvíli otvorená."