Vyhrali sme štvrtýkrát v rade, odniesol si to Poprad!

Dva body sa nám vzhľadom na priebeh mália

HK Poprad - HC Slovan Bratislava 4:5 po predĺžení (0:2, 2:1, 2:1 - 0:1)
Góly: 28. A. Lapšanský (Kmiť, A. Kroták), 38. Klouda (J. Kopecký, Jasečko), 53. T. Jaško (P. Svitana, Lundberg), 60. Kmiť (A. Kroták, R. Suchý) - 5. D. Skokan, 14. D. Skokan (D. Buc), 23. D. Buc (D. Skokan, J. Cíger), 51. Bulík (D. Skokan), 64. Jackman (Šatan, Hujsa)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše: Cartelli (Slovan) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Ország - Gajan, M. Korba, 4400 divákov

Zostavy:
Poprad: Melicherčík - Jasečko, D. Brejčák, J. Kasík, R. Suchý, Kramár, Nádašdi, Malina, Kledrowetz - A. Lapšanský, Kmiť, A. Kroták - P. Svitana, Lundberg, T. Jaško - J. Kopecký, Klouda, Mlynarovič - Paločko, Takáč, Rapáč
Slovan: Pavol Rybár - Jackman, Hájek, Cartelli, Demel, J. Kováčik, Bohunický, Štajnoch, Jendek - Kuľha, Hujsa, Šatan - Róbert Huna, Lipiansky, Richard Huna - L. Hudáček, Bulík, M. Bakoš - D. Skokan, J. Cíger, D. Buc

V prvej tretine si Poprad vypracoval viacero šancí a tlačil svojho súpera, ale bezvýsledne. Puk sa síce väčšinou točil v obrannom pásme hostí, no Rybár spoľahlivo vyriešil všetky náznaky. Bratislavčania sa sústreďovali na dodržiavanie herného plánu a viackrát pohrozili nebezpečnými protiútokmi. Keď "kamzíci" nebrali výstrahy vážne, zobral puk do svojej moci Skokan a spoza brány zaskočil Melicherčíka. Poprad bol mierne zaskočený, ale snažil sa čím skôr dostať späť do zápasu. Manévre Krotáka ani Jaška sa však neskončili úspechom. Znova trestal Skokan, ktorý svojim druhým gólom v zápase dostal Slovan do dvojgólového vedenia.

Poprad sa v druhej dvadsaťminútovke nadychoval k zvratu. Stačilo však jedno zaváhanie na obrannej modrej a štvrtý útok Slovana strelil ďalší gól, tentoraz Bucom. Keď sa zdalo, že je pre domácich najhoršie, tí zabodovali zbraňou súpera - z rýchleho protiútoku a prihrávky Kmiťa vyťažil Lapšanský a vrátil Popradu nádej. Domáci mali následne k dispozícii dve početné výhody, a hoci gól visel vo vzduchu, Slovan obstál. V 33. min mohol Lapšanský dať i druhý gól, ale Rybár bol proti a v pravej chvíli vsunul do dráhy puku svoju lapačku. O chvíľu nato sa v ďalšej početnej výhode v samostatnom úniku ocitol Jaško, ale nedal. Presnejšiu mušku však čoskoro predviedol Klouda, ktorý prekvapil Rybára a znížil na rozdiel jediného gólu - 2:3.

Domáci sa v tretej časti snažili zo všetkých síl vyrovnať. V 47. min musel hlavný rozhodca Ország konzultovať spornú situáciu po Mlynarovičovej strele, gól napokon nebol uznaný. Slovan potom znova využil nepozornosť hostiteľov vo vlastnej tretine a Bulíkom zvýšil na 4:2. Poprad sa však nevzdal a nový muž v jeho kádri Tomáš Jaško vzápätí znížil a pripravil hosťom ešte ťažké chvíle. Heroickú snahu v závere tretej tretiny napokon korunoval Kmiť a dotiahol duel do predĺženia. V ňom hral Slovan presilovku a obranca Jackman počas nej rozhodol o tom, že dva body putujú do Bratislavy.