Výhra na záver roka

Víťazným gólom na 3:2 sa opäť blysol Patrik Lamper.

HC Slovan Bratislava - Jokerit Helsinki 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

Góly: 20. J. Mikúš, 42. Ebert (Sádecký, Garbutt), 55. Lamper (A. Šťastný) - 7. N Jensen (H. Ikonen, Regin), 53. Moses (Gilroy)Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jeřábek, Fraňo (obaja ČR) - Kučava, Novikov (obaja Rus.), 10055 divákov

Zostavy:
Slovan Bratislava:
Štepánek - Meszároš, Sersen, Ebert, Després, T. Voráček, Švarný, Bačík - Řepík, Colby Genoway, Kašpar - J. Mikúš, Ščerbatov, Buchtele - Lamper, A. Šťastný, Skalický - M. Sloboda, Sádecký, Garbutt
Jokerit Helsinki: Zapolski - Gilroy, Kivistö, Lepistö, Huhtala, J. Jensen, Lauridsen - Regin, Ikonen, N. Jensen - Moses, O\'Neill, Joensuu - Norman, Jormakka, Palola - Antilla, Wirtanen, Marjamäki - Mäki

Do prvej vážnej situácie v stretnutí sa dostali hráči Jokeritu v 7. min a hneď ju aj využili. Dánsky krídelník so skúsenosťami zo severoamerickej NHL Nicklas Jensen vystrelil z ľavého kruhu, gólman "belasých" Jakub Štěpánek puk betónom iba vyrazil a keď sa opäť dostal k Jensenovi, ten sa druhýkrát už nemýlil. O minútu neskôr mohli viesť hostia o dva góly, Marko Antilla vak trafil iba konštrukciu bránky Slovana. V závere prvej tretiny sa do šancí začali dostávať i domáci, amerického brankára Ryana Zapolského postupne neprekonali Andrej Šťastný, Lukáš Kašpar ani Colby Genoway. Slovan sa predsa napokon dočkal ešte pred prvou sirénou, 46 sekúnd pred koncom úvodného dejstva vyrovnal strelou spomedzi kruhov útočník "belasých" Juraj Mikúš.

Po bezgólovej druhej tretine, v ktorej sa v dobrom svetle ukázali najmä brankári oboch tímov, potešil v 42. min vypredaný bratislavský štadión Nick Ebert, ktorý tečoval strelu Borisa Sádeckého. Asistenciu si pripísal i Kanaďan Ryan Garbutt, pre ktorého to bola premiéra za Slovan. V 52. min dorazil puk za Štěpánkov chrbát Steve Moses. O víťazovi stretnutia rozhodol už o dve minúty neskôr v treťom zápase v drese "belasých" Patrik Lamper.