Výhra aj proti Bielorusku

Na vyrovnávajúci gól Andreja Meszároša presne prihrával útočník HC SLOVAN Libor Hudáček.

Slováci nastúpili už aj s posilami z Detroitu Tomášom Tatarom a Tomášom Jurčom, na ich výkone však ešte bola badať nezohratosť ako i únava z náročnej cesty. Po dvoch bezgólových tretinách otvoril vo vypredanej ČEZ Aréne skóre v 52. minúte po vyšachovaní slovenskej obrany Sergej Kosticyn. Slovenskí hokejisti však otočili skóre zásluhou umiestnenej strely Andreja Meszároša, ktorému v 53. minúte presne nabil útočník HC SLOVAN Bratislava Libor Hudáček. V predĺžení trafil presne do protiľahlého horného rohu opäť Meszároš a rozhodol o výhre Slovenska. Bielorusko - Slovensko 1:2 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Góly: 52. S. Kosticyn (Kaľužnyj, A. Kosticyn) - 53. Meszároš (L. Hudáček, Dravecký), 62. Meszároš. Rozhodcovia: Mayer (USA), Šindler (ČR) - Dahmen (Švéd.), Carnathan (USA), vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 8812 divákov (vypredané).Bielorusko: Lalande - Usenko, Korobov, Stasenko, Jevenko, Šinkevič, Lisovec, Ustinenko - A. Kosticyn, Kaľužnyj, S. Kosticyn - Gavrus, Stas, Drozd - Stepanov, Kovyršin, Kulakov - Demkov, Volkov, Kitarov - Demagin
SR: Laco – Meszároš, Graňák, Jurčina, Sersen, Ďaloga, Mikuš, Jánošík – Daňo, Kopecký, Gáborík – Pánik, Bližňák, Bartovič - Jurčo, Viedenský, Tatar - L. Hudáček, Lušňák, Dravecký