Vydretý bod proti obhajcovi

Už piatu asistenciu si v zápase proti Rusku pripísal Libor Hudáček, na gól prihrával Mariánovi Gáboríkovi.

Reprezentácia Slovenska sa ujala vedenia v piatej minúte, keď strelu Kopeckého z otočky z ostrého uhla prekvapujúco pustil nepozorný Bobrovskij do siete. Rusi v ďalšom priebehu zatlačili Slovákov, jasne ich prestrieľali a napokon skóre otočili. V 28. minúte vyrovnali zásluhou presilovkového gólu Mozjakina a na začiatku tretej tretiny poslal favorita do vedenia po individuálnej akcii Tarasenko. Vypredanú ČEZ Arénu dostal v 50. minúte vyrovnávajúcim gólom do varu po nezištnej prihrávke Libora Hudáčka Marián Gáborík a duel tak dospel do predĺženia, v ktorom rozhodol o dvoch bodoch pre zbornú Panarin.Slováci zakončia svoje účinkovanie v skupine utorkovým duelom s USA, ktoré už majú postup istý. Rusi môžu stále pomýšľať na víťazstvo v skupine, na záver B-skupiny sa stretnú v utorok o 20.15 s Fínmi.Slovensko - Rusko 2:3 pp (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Góly: 6. Kopecký (Pánik, Dravecký), 50. Gáborík (L. Hudáček) - 28. Mozjakin (Čudinov, Kuľomin), 41. Tarasenko (Antipin), 63. Panarin. Rozhodcovia: Hodek, Šindler - Lederer (všetci ČR), Fluri (Švajč.), vylúčení: 2:1 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, zmeny a striedania: od 41. min. Slováci s Lušňákom, 8812 divákov (vypredané).