Výborný výkon! Slovan zaskočil hviezdy zo SKA!

Hokejisti HC SLOVAN sa po skvelom výkone tešia z víťazstva na ľade jedného z najlepších tímov KHL!

SKA Petrohrad – HC SLOVAN Bratislava 1:2 (0:0, 0:1, 1:0, 0:0 - 0:1 )

Góly: 46. Ericsson (Chudinov, Červenka) - 25. Nagy, rozhod. nájazd Netík

Zostavy:
SKA: Koskinen (Šesťorkin) – Kalinin (A), Rukavišnikov, Alexandrov, N. Belov, Čudinov, Chafizullin, Jermakov, Judin – Kovaľčuk (C), Tichonov, Ponikarovsky – Panarin, Šipačov (A), Dadonov –- Chochriakov, Ericsson, Červenka – Burdasov, Kablukov, Ketov
HC SLOVAN: Backlund – Sersen (C), Starosta, Barker, Štajnoch, Kozák, Brejčák, Rehák, Mihálik – Nagy (A), Murley, Hudáček – Jeglič, Tičar, Netík – Ölvecký, Surový (A), Kudrna – Lunter, Šťastný, WhitePrvé minúty stretnutia boli zo strany veľkého favorita vlažné, hralo sa zväčša pred Koskinenom, čomu napomohla aj presilová hra za faul od Chudinova, no robustný gólman SKA nemusel čeliť žiadnym väčším príležitostiam. Backlund, spoza brány takmer zlým odrazom puku nahral domácim pred bránkovisko, nešťastie zažehnala obrana belasých. Tlak SKA prišiel počas presilovej hry po faule Sersena, vedúci gól našťastiie neprišiel. V 12. Minúte si Netík dobre počkal na Murleyho pred bránou a Koskinen mal čo robiť aby poskakujúci puk neskončil za čiarou. O štyri minúty neskôr si potom Sersen vymenil na modrej puk so Starostom a bola z toho delovka nášho kapitána do hrude ruského obra v bráne. Slovan mohol ísť do vedenie v presilovke na konci prvej tretiny, Sersen strieľal tvrdo len do brániacich hráčov.Domáce hviezdy zaostávali za Slovanom aj v druhej tretine, v 21. minúte ešte Hudáček úplne sám z medzikružia netrafil bránu, no o štyri minúty neskôr všetko vynhradil jeho parťák z útoku Laco Nagy. Najlepší strelec Slovana sa zmocnil puku v strednom pásme a perfektnou strelou švihom rozvlnil sieť za Koskinenom. Hokejistov SKA dostala pod tlak aj Tičarova formácia, čo ocenilo zaplnené hľadisko piskotom. Na opačnej strane zalačili domáci počas presilovej hry, Kovalčuk strieľal dvakrát tvrdo, ale vedľa brány. V 36. minúte si Backlund poradil s pokusom Kalinina. V 42. minúte spálil obrovskú šancu Barker, ktorý z medzikruhov napálil príklepom len do pripraveného Koskinena. SKA stupňovalo tlak, Slovan s problémami odolával. V 45. minúte prišiel faul Kozáka pred bránou, domáci rozohrali presilovku perfektne, kým na prvé strely ešte Backlund zareagoval, na teč Ericssona v 46. minúte nemal nárok - 1:1. Takmer až pred Koskinena sa preštrikoval Hudáček, jeho prienik zastavili v poslednej chvíli domáci obrancovia. Slovan nevyužil ani presilovú hru sedem minút pred koncom riadneho hracieho času. V 56. minúte zlikvidoval strelu Ketova pravým betónom Backlund. SKA bolo v závere lepším ímom, no rozhodnút v riadnom hracom čase sa mu nepodarilo.V predĺžení sa hra prelievala zo strany na stranu, v 63. minúte napálil puk na Koskinena Netík a Jeglič zo vzduchu netrafil sám pred bránou. Rovnako Netík tesne minul bránu dobrou strelou v poslednej minúte, o osude zápasu sa muselo rozhodnúť v nájazdoch. V nich Backlund najskôr nepustil za chrbát nájazd Kovalčuka - na druhej strane za Slovan nepremenil nájazd Nagy, v ďalšej sérii sa nepomýlil Červenka a zo Slovanistov ani Jeglič. Panarin následne nedal a Netík skvelou strelou rozhodol! Slovan sa postaral o obrovské prekvapenie a zvíťazil nad SKA 2:1 po samostatných nájazdoch!Petri Matikainen: Dnes to bol skvelý hokejový zápas. Odohrali sme dobré stretnutie, som rád, že sme mali k dispozícii opäť Johana Backlunda, ktorý mal výborné zákroky a veľmi nám pomohol. Korčuľovali sme dobre po celý zápas, bojovali, hrali dobre v obrane. Je to veľké víťazstvo.