Vstup do Kaufland Cupu s vysokou výhrou

HC SLOVAN si v Tipsport Kaufland Cupe pripísal prvé body, Skalicu sme na jej ľade zdolali vysoko 8:0.

HK iClinic Skalica – HC SLOVAN Bratislava 0:8 (0:4, 0:2, 0:2)Góly a asistencie: 6. Kytnár, 9. Studenič, 14. Maier, 19. Sersen, 26. Buček, 31. Meszároš, 44. B. Mráz, 50. O\'DonnellHK iClinic Skalica: Ovečka – Hohl, Horváth, O. Janík, Muráň, P. Kotzman, Hílek, M. Mikula, Pobuda – Klučiar, Včelka, Hujsa – Štumpf, A. Baran, Okoličány – Šátek, P. Ivičič, A. Kotzman – Kuba, B. Kotvan, Pavelka.
HC SLOVAN Bratislava: Beke – Sersen, J. Valach, Štajnoch, Meszároš, Ališauskas, Maier, Beňo – Ranford, Harris, O´Donnell – Buček, Bortňák, B. Rapáč – B. Mráz, Kytnár, Studenič – Kundrík, S. Petráš, D. Jendek.Rozhodca: Stano, Müllner – Gegáň, J. ŠefčíkSlovanisti nastúpili na Záhorí s podobnou zostavou ako v dvoch dueloch na Tatranskom pohári. Jedinými zmenami bola účasť gólmana Ádama Bekeho a Bruna Mráza, ktorý na krídle tretej formácie nahradil Jakuba Sukeľa.Belasí o osude zápasu rozhodli prakticky v úvodnej tretine, kedy domácim strelili štyri góly. Skóre otvoril Milan Kytnár, ktorý v šiestej minúte umne tečoval strelu Nerijusa Ališauskasa. Litovský obranca pripravil o tri minúty neskôr gól pre Mariána Studeniča. V 14. minúte bolo už 0:3, keď si Patrik Maier počkal na prihrávku spoza brány a prekonal domáceho gólmana. Prvé dejstvo uzavrel tvrdou strelou v početnej výhode Michal Sersen.Aj prostrednú časť hry začal Slovan náporom. O piaty gól sa postaral Samuel Buček, ktorý bekhendom premenil príležitosť pri samostatnom prieniku. Ďalší presný zásah belasých pridal Andrej Meszároš strelou z medzikružia.V tretej tretine sa zverenci Romana Stantiena radovali ešte z dvoch gólov. Peknú akciu Samuela Petráša využil Bruno Mráz, ôsmy kúsok do siete Skalice pridal pohotovo a efektívne Brendan O’Donnell. HC SLOVAN tak pri vstupe do Tipsport Kaufland Cupu zaznamenal výhru 8:0, všetky strely domácich zlikvidoval gólman Ádam Beke, ktorý mal práve pri dnešnom debute v prvom mužstve 18. narodeniny.