Všetci zdraví dnes proti lídrovi KHL

Na dnešný zápas proti lídrovi KHL nastúpia všetci hráči, ktorí sú zdraví.

Vzhľadom na mimoriadne veľký počet zranených hráčov, ktorý prakticky od začiatku sezóny trápi hokejový Slovan (momentálne sú na zozname zranených až ôsmi hráči Sersen, Viedenský, Kundrátek, Smoleňák, Kubalík, Luža, Švarný a Šťastný), musí hlavný tréner Miloš Říha opäť korigovať zloženie obranných dvojíc a útočných formácií. Dá sa povedať, že na dnešný zápas nastúpia úplne všetci hráči, ktorí sú zdravotne v poriadku a cestovali na trip.Prvú obrannú dvojicu vytvoria spolu kapitán Meszároš s mladíkom Rosandičom. Nick Plastino dočasne prišiel o svoju stálu dvojičku Ivana Švarného, dnes sa k nemu postaví Tomáš Starosta. V tretej obrane budú nastupovať Ďaloga s Bačíkom. Ako siedmy obranca bude pripravený ešte junior Matej Pokorný.V porovnaní s predchádzajúcim zápasom proti Lade Togliatti (3:2) útočné formácie zostávajú takmer bezo zmeny. Tou jedinou je opätovné zloženie kanadskej formácie, vďaka čomu sa Michal Hlinka posúva do prvého útoku k Nedorostovi a Jegličovi. Úloha trinásteho útočníka dnes pripadne Jurajovi Šiškovi.Predpokladaná zostava HC SLOVAN proti SKA Petrohrad:Brust (Pogge) - Meszároš, Rosandič, Nedorost, Jeglič, Hlinka - Starosta, Plastino, Chipchura, Taffe, Cheechoo - Bačík, Ďaloga, Valský, Zigo, Petráš - Pokorný, Šiška, Skalický, Lušňák, Vopelka.Zápas sa začína o 18:30 h SELČ, v priamom prenose ho vysiela Sport 2 HD a Tipsport TV.