Vondrka je zvyknutý na inú Rigu

Dvoma gólmi proti Rige pomohol belasým k tretej výhre v rade, pred zápasom však mal pred Dinamom rešpekt.

Michal Vondrka sa v tejto sezóne KHL zatiaľ strelecky iba hľadal, podobne ako jeho ostatní spoluhráči z tímu (s výnimkou Ladislava Nagya). Proti Dinamu Riga si ale chuť napravil a pripísal si hneď dva góly. Takýto výsledkovo jednoznačný priebeh zápasu však nepredpokladal: "Je super, ako sme začali prvú tretinu, myslím si, že sme ich zaskočili a oni sa už do zápasu nedostali. Ja som pri Rige zvyknutý na úplne inú hru, na ďaleko lepšie mužstvo, než bolo v tomto dueli. Predpokladám, že ak by prvá tretina neskončila 4:0, ale 1:0 či 0:0, tak by v druhej hrali omnoho lepšie a my by sme to mali strašne ťažké." Belasých teraz čaká niekoľko dní bez súťažného zápasu, ďalší kolotoč stretnutí začnú v pondelok 6. októbra na pôde zatiaľ nezdolaného Petrohradu. "Tento mesiac to bude veľmi náročné, ideme teraz na tri zápasy von, potom máme doma Jokerit, cestujeme do Záhrebu, budeme mať tuším dva dni voľno a cestujeme na ďalšie štyri zápasy na trip. Je toho dosť, dúfam, že to zvládneme a získame čo najviac bodov," vyjadril sa český útočník.