Vo vyrovnanom zápase tesná výhra Kazane

Hokejisti HC SLOVAN napriek dobrému výkonu podľahli na ľade Kazane tesne 1:2.

Ak Bars Kazaň – HC SLOVAN Bratislava 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Góly: 31. Varnakov (Batyršin, Malychin), 38. Sekáč (Azevedo) – 39. Švarný (Plastino)Zostavy:
Ak Bars Kazaň: Garipov – Pajgin, Ohtamaa, Batyršin, Jarullin, Zacharčuk, Tokranov, Musin – Azevedo, Tkačjov, Lukojanov – Gluchov, Malychin, Varnakov – Žukov, Lazarev, Čibisov – Popov, Sekáč, Glinkin.
HC SLOVAN Bratislava: Pogge – Kundrátek, Meszároš, Plastino, Švarný, Starosta, Luža, Pokorný – Smoleňák, Taffe, Cheechoo – Viedenský, Nedorost, Jeglič – Kubalík, Zigo, Valský – Chipchura, Lušňák, Skalický – ŠiškaSlovanisti sa v prvých sekundách celkom prekvapujúco usadili vo svojom útočnom pásme a niekoľkými strelami preverili gólmana Garipova. V druhej minúte skvele poslal Jeglič puk na Ziga, ten ho však pred bránou nedokázal trafiť. Pogge prvýkrát zasiahol po strele od Gluchova. V jedenástej minúte našiel fantasticky spoza brány Smoleňák Cheechooa, puk z jeho hokejky našiel len výstroj Garipova. Kanadský hokejista nepochodil ani v koncovke prvého dejstva, keď rovnako pálil do Garipova.V 24. minúte sa snažil doraziť puk do odkrytej brány Žukov, no obrana belasých aj s Poggem včas zasiahla. O minútu vystrelil tvrdo avšak len do Poggeho Varnakov. Slovan mohol ísť do vedenia po aktivite Lušňáka spoza brány. Skóre zápasu sa menilo v 31. minúte, dorazenú strelu Batyršina od zadného mantinelu poslal do brány Varnakov. Tatneft Arena jasala aj druhýkrát, vo vlastnom oslabení sa po chybách v našej obrane trafil skvele Sekáč. Na 2:1 korigoval ešte v tej istej presilovke Ivan Švarný.Vypredaná aréna v Kazani si v tretej časti hry pozrela dve presilové hry svojho mužstva, no našťastie pre Slovan ich domáci hokejisti nedokázali využiť. Pogge následne zakročil aj v hre v rovnovážnom stave po strele Tokranova. V 52. minúte bolo na spadnutie vyrovnanie, už prekonaného brankára Ak Bars zachránil vlastnou hokejkou Lazarev. Ku gólu mal blízko aj Skalický, mieril však len do stredu brány. Slovan sa v závere pokúsil vyrovnať ešte v hre bez brankára, no z veľkého závaru pred Garipovom dvadsaťštyri sekúnd pred koncom napokon gól nepadol. Miloš Říha: "Na to, že išlo o prvý zápas v novej sezóne, sme podali dobrý výkon. Zápas bol vyrovnaný, obe mužstvá hrali s nasadením a disciplinovane. Vytvorili sme si niekoľko šancí, ktoré sme žiaľ nepremenili. Jeden strelený gól na výhru na ľade tak favorizovaného tímu nestačí. Škvrnou na zápase je zranenie Radka Smoleňáka, ktorý má po strete v strednom pásme zlomenú kľučnu kosť, bude sa musieť podrobiť operácii a nepomôže nám dlhší čas."